DODAJ

Vantage Development kupił we Wrocławiu kolejną działkę pod nową inwestycję

Mieszkania i domy / Wrocław
Vantage Development kupił we
Kajtman
2016-06-21 13:46:00
33 tys. mkw. powierzchni użytkowej i możliwość wybudowania nawet 620 mieszkań – to parametry działki, która stała się własnością notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dewelopera, spółki Vantage Development SA.

Podpisana 15 czerwca przedwstępna umowa dotyczyła zakupu działki o powierzchni inwestycyjnej 3 hektarów, która zlokalizowana jest na wrocławskim osiedlu Popowice przy ulicy Małopanewskiej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu, który zakładać będzie realizację wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej. Podpisanie umowy ostatecznej nastąpi w listopadzie br.

Położenie działki wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię realizacji inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach – w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, z bogato rozwiniętą infrastrukturą. Takie założenia wynikają ściśle z profilu docelowego klienta dewelopera. Są to przede wszystkim młodzi ludzie, dla których istotny jest odpowiedni stosunek ceny metra kwadratowego mieszkania, do jakości wykonania i właśnie odpowiedniej lokalizacji. Działka przy ulicy Małopanewskiej spełnia te kryteria.

Podpisanie umowy przedwstępnej na zakup działki jest pierwszym, ale jakże istotnym krokiem na drodze realizacji kolejnego projektu naszej spółki – mówi Henryk Wojciechowski, Dyrektor Działu Rozwoju Vantage Development. – Jest to o tyle istotne, że atrakcyjnych terenów inwestycyjnych we Wrocławiu jest coraz mniej, przy jednocześnie sporym zainteresowaniu ze strony inwestorów. Rynek w stolicy Dolnego Śląska wciąż dynamicznie się rozwija, tym bardziej cieszy nas fakt, że i my do tego rozwoju dołożymy kolejną, całkiem sporą cegiełkę – dodaje Wojciechowski.

Działka znajduje się w południowo-zachodniej części Wrocławia, tuż przy jednej z największych we Wrocławiu galerii handlowych – Magnolii. Doskonale skomunikowana ze wszystkimi istotnymi punktami miasta, daje też możliwość płynnego przejazdu do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, autostrady A4 oraz portu lotniczego. Od ścisłego centrum miasta dzielą ją jedynie 3 kilometry – pokonanie tego dystansu na przykład tramwajem zajmuje niecałe 10 minut. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także sieć ścieżek rowerowych, wiele przystanków komunikacji miejskiej, a w odległości niespełna 2 kilometrów jeden z piękniejszych wrocławskich terenów zielonych – Park Zachodni.

Szczegóły planowanej w tym miejscu inwestycji są obecnie w fazie przygotowania, ale rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku kalendarzowym.