DODAJ

Vis-a-vis Dworca Głównego stanie nowy hotel. Będzie należał do znanej sieci [WIZUALIZACJE]

Hotele / Wrocław
Vis-a-vis Dworca Głównego stanie
Tomasz Matejuk
2016-12-06 11:06:51
Przy ulicy Gwarnej ruszyła już budowa nowego hotelu, który będzie należał do sieci Best Western. To kolejna inwestycja hotelarska w stolicy Dolnego Śląska, która wystartowała w ostatnim czasie.

O planach budowy hotelu przy ulicy Gwarnej mówi się już od jakiegoś czasu. A jak donosiliśmy we wrześniu, niedawno zmienił się operator i projektant obiektu.

Budynek zaprojektowała krakowska pracownia SSC Architekci, a inwestorem jest należąca do grupy Gerda Brokers spółka Gwarna Wrocław. Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel Mieczkowski, a obiekt będzie należał do sieci Best Western. Jego oficjalna nazwa to Best Western Premier City Centre.

Wartość inwestycji to 24 mln złotych, a jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku.

fot. Tomasz Matejuk


Katarzyna Palewska z firmy Dobry Hotel tłumaczy portalowi InvestMap.pl, że spółka zdecydowała się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu ze względu na ogromny potencjał miasta jeśli chodzi o przyciąganie turystów, a także biznesu.

Postrzeganie tego pięknego miasta jako takiego, w którym cały czas coś się dzieje, jest bardzo dużą rekomendacją dla inwestycji w tej destynacji – podkreśla Katarzyna Palewska.

Zgodnie z danymi na koniec 2015 roku, we Wrocławiu działa 56 hoteli oferujących 9 195 miejsc noclegowych w 4 833 pokojach.

To po Warszawie i Krakowie trzeci pod względem atrakcyjności rynek hotelowy, w niektórych okresach przegrywa tylko z Trójmiastem, czyli Gdańskiem, Sopotem i Gdynią liczonymi wspólnie – dodaje Palewska.

W obiekcie znajdzie się 69 pokojów, a także sala konferencyjna i restauracja.

mat. inwestora


Drugie życie Granda

Przypomnijmy, że na przebudowę czeka też pobliski, zabytkowy hotel Grand.


Po modernizacji, która ma się zakończyć pod koniec 2018 albo w 2019 roku, w czterogwiazdkowym hotelu znajdzie się 160 pokojów, sala konferencyjna, restauracja, kawiarnia i sky bar na ostatniej kondygnacji, z którego będzie można podziwiać Dworzec Główny. A pod obiektem powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów.


Na elewację hotelu wrócą przedwojenne detale, kalenicowy dach i charakterystyczna wieżyczka. Projekt modernizacji przygotowała pracownia architekta Grzegorza Górki.


mat. inwestora


Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu


W ostatnim czasie informowaliśmy o szeregu nowych hoteli, które budują się we Wrocławiu. 


Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku przyszłego roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.

W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.

Jakub Zazula


Na początku przyszłego roku ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.

Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO)  zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.

TH Architekci Sp. z o.o.– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.

Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.

mat. inwestora


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

mat. inwestora/Domex-Bud