DODAJ

W miejscu parkingu między Ruską a św. Mikołaja stanie biurowiec [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
W miejscu parkingu między
tuWroclaw.com
2012-11-15 11:15:06

W końcu wiadomo co stanie w miejscu dawnego parkingu Frasyniuka. Teren kupili Austriacy i za 14 milionów złotych między ulicami Ruską a św. Mikołaja postawią obiekt biurowo-usługowy z wielokondygnacyjnym parkingiem. Budynek będzie gotowy na początku 2015 roku.

UBM Times – spółka celowa UBM Polska zakupiła w październiku dwie miejskie działki o powierzchni ok. 0,5 ha we Wrocławiu, w rejonie ulic: Ruskiej, św. Mikołaja oraz Grabarskiej, w obrębie Starego Miasta.  

Inwestycja Times II, którą deweloper planuje rozpocząć na przełomie II i III kwartału 2013, zakłada wykonanie budynków biurowo-usługowych z rozszerzoną funkcją parkingową, w tym wielokondygnacyjnego parkingu publicznego.

Times II będzie oferować łącznie ponad 15 300 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1 580 m kw. powierzchni usługowej. Deweloper zakłada realizację projektu w ciągu 20 miesięcy od rozpoczęcia prac.– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranego przetargu. Jednocześnie, zdając sobie sprawę z bardzo specyficznej lokalizacji projektu i jego unikalnego sąsiedztwa, dołożymy wszelkich starań, aby planowane przez nas budynki stanowiły uzupełnienie zabudowy zniszczonej tkanki miejskiej i dodały tej działce biznesowego charakteru – mówi Peter Obernhuber, członek zarządu UBM Polska.

Jak zapewniają właściciele - niezależne funkcjonalnie i konstrukcyjnie obiekty, będą posiadać spójny wygląd elewacyjny. Budynki przylegając do  istniejącej zabudowy mają stanowić uzupełnienie pierzei i jednocześnie w sposób naturalny domknąć kwartały śródmiejskie. Za projekt architektoniczny jest odpowiedzialna Autorska Pracownia Architektoniczna APA Hubka.

UBM w Polsce od 1993  roku aktywnie działa na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich oraz mieszkaniowych.  Firma posiada trzy oddziały zlokalizowane w głównych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Deweloper obecnie realizuje m. in. największy park biznesu w Polsce – Poleczki Business Park w Warszawie.
Autor: jg