DODAJ

[Wrocław] We wrześniu otwarcie nowych fabryk lodówek i piekarników. Pracę znajdzie tam tysiąc osób

Przemysł / Wrocław
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego już we wrześniu otworzy nowe fabryki lodówek i piekarników we Wrocławiu. W dwóch nowoczesnych zakładach przy ulicy Żmigrodzkiej będzie produkowanych około 2 milionów urządzeń AGD rocznie. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 1000 osób.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, aktualnie trwają prace inwestycyjne i modernizacyjne, aby infrastruktura spełniała bardzo wysokie standardy, typowe dla fabryk BSH na świecie. Wraz z tymi pracami, sukcesywnie instalowane są w halach produkcyjnych kolejne linie produkcyjne oraz elementy stanowiące wyposażenie fabryk.   

– Od ponad roku konsekwentnie realizujemy naszą inwestycję we Wrocławiu, której łączna wartość wyniesie 500 milionów złotych. Tempo prowadzonych przez nas prac przygotowawczych jest bardzo dynamiczne i przebiega zgodnie z harmonogramem. Dotychczas prowadzone były prace modernizacyjne, również z zakresu infrastruktury informatycznej czy transportowej na terenie, którego powierzchnia jest równa 25 boiskom piłkarskim – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.  

BSH realizując tak dużą inwestycję współpracuje z firmami lokalnymi, świadczącymi różnego typu usługi budowlano-montażowe. Aktualnie w ramach prac modernizacyjnych inwestor współpracuje z około 70 firmami z Dolnego Śląska. Każdego dnia na terenie fabryk pracuje ponad 350 osób, które wykonują różnego typu prace i usługi.Nowe miejsca pracy we Wrocławiu

– Już ruszyły na szeroką skalę rekrutacje, na różne stanowiska związane z produkcją i obsługą maszyn. Są one prowadzone przez wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Informacje na temat wolnych stanowisk pracy można znaleźć w prasie lokalnej i na stronach internetowych portalu pracuj.pl. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do śledzenia ogłoszeń z aktualnie prowadzonymi naborami  dodaje Konrad Pokutycki.

Przedstawiciele BSH podkreślają, że firma słynie nie tylko z produkcji pełnego asortymentu wysokiej klasy AGD renomowanych marek, ale także z bardzo dobrych i stabilnych warunków zatrudnienia. Wyliczają, że już sześciokrotnie zdobyła nagrodę Top Employer Polska.

Dodają, że uruchomienie w drugiej połowie roku dwóch nowoczesnych zakładów, to również szansa dla wielu dolnośląskich firm na nawiązanie współpracy w wielu dziedzinach niezbędnych do obsługi tak dużego przedsiębiorstwa.  

Źródło: materiały prasowe