DODAJ

Wrocławski deweloper wchodzi na rynek zagraniczny. Będzie budował na Teneryfie

Wrocław
Foto: pixabay.com
Tomasz Matejuk
2017-04-10 10:47:35
I2 Development rozszerza swoją działalność i wchodzi na rynek zagraniczny. Pierwszym kierunkiem jest Hiszpania, gdzie spółka widzi duży potencjał wzrostu biznesu i możliwość osiągania satysfakcjonujących marż. Deweloper powiększa również bank ziemi na lokalnym rynku.

Wrocławski deweloper, opierając się na sprawdzonym modelu biznesowym zastosowanym w Polsce, chce rozwijać działalność deweloperską na Teneryfie. 

Firma podjęła już działania zmierzające do nabycia gruntu, znajdującego się w prestiżowej lokalizacji w Adeje. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, decyzja o wyjściu za granicę jest podyktowana możliwością osiągania marż na wysokim poziomie, porównywalnym, do tego jaki notuje na projektach dotychczas realizowanych w Polsce, czyli około 40 procent.

Teneryfa jest zupełnie innym rynkiem niż Polska. Tutaj upatrujemy prężnego rozwoju biznesu, który nie będzie zależny od koniunktury panującej w kraju, a marże również będą wysokie. Rozpoczynamy działalność od małego projektu. Z czasem chcemy powiększać bank ziemi i skalę działalności. Widzimy, że na tym rynku możemy osiągać wiele korzyści biznesowych i finansowych – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development S.A.

Costa Adeje jest głównym kierunkiem turystycznym na Teneryfie. To najcieplejszy region na wyspie z łagodnym klimatem, położony na jej południowym wybrzeżu i tworzony przez szereg tętniących życiem miejscowości, usytuowanych na stokach gór.

Wartość gruntu w Adeje nie przekroczy 1 mln euro. I2 Development nie wyklucza zwiększenia w najbliższym czasie banku ziemi o atrakcyjne tereny na Teneryfie. Wejście na rynek zagraniczny jest nowym elementem strategii rozwoju grupy.

I2 kupiło kolejny grunt we Wrocławiu

Deweloper prężnie rozwija się też na wrocławskim rynku. 7 kwietnia spółka sfinalizowała transakcję kupna nieruchomości wraz z gruntem na Nadodrzu, gdzie planuje inwestycję mieszkalno-usługową. Powstanie tam około 50 lokali mieszkalnych. Prace budowlane mają ruszyć na przełomie III i IV kwartału 2017 roku. 

Cena nabycia terenu wynosi 1,375 mln zł i zostanie zapłacona do 21 kwietnia 2017 roku. Zakup jest finansowany ze środków pozyskanych z emisji obligacji serii B.

Źródło: materiały prasowe