DODAJ

Wrocławskie Krzyki – atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocławskie Krzyki – atrakcyjne
Jan Augustynowski
2013-09-10 12:10:12


Krzyki to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych  i urokliwych dzielnic stolicy Dolnego Śląska. Jest to także bardzo często wybierana przez mieszkańców Wrocławia lokalizacja. Kilka minut od centrum, sporo zieleni, mnóstwo sklepów,
marketów  oraz słynne poniemieckie domy i wille, które nadają charakter tej części miasta.

Krzyki to zatem kierunek coraz częsciej i chętniej obierany przez deweloperów, którzy na tym osiedlu decydują się na powstawanie swoich inwestycji. Południe Wrocławia można zatem nazwać prężnie rozwijającym się kierunkiem, na którym powstają coraz to nowsze miejsca , usytuowane nie tylko w okolicach najwyższego we Wrocławiu budynku - Sky Towera. Dla Krzyków zaplanowano także rozbudowę ulic oraz torowisk dla komunikacji miejskiej. Osiedle zyskuje ogromną ilością nowych inwestycji w okolicach głównych ulic takich jak Powstańców Śląskich, Grabiszyńska, Hallera czy Karkonoska. Jedną z nich jest planowany w przyszłości łącznik między ulicami Krakonoską i Racławicką. Łącznik ten będzie alternatywnym połączeniem ważnych części miasta - ulicy Zwycięskiej, Grabiszyńskiej i Oporowa. Także nowa trasa na Klecinę i nowa przeprawa na Oporów , czyli trasa, która będzie połączeniem ulicy Racławickiej z Aleją Piastów. Krzyki po przebudowie zostaną tym samym jedyną z lepiej skomunikowanych dzielnic Wrocławia.


 Krzyki to dzielnica położona w bezpośrednim sąsiedztwie do Starego Miasta, więc potencjalni inwestorzy wiedzą, że w przyszłości ich osiedla czy biurowce będą wykorzystywane w komercyjny sposób bardzo chętnie - czy to jako siedziby firm czy mieszkania, które mogą bez problemu pójść pod wynajem.
Oprócz lokali  wykorzystywanych jako siedziby dla nowych firm i korporacji, na południu Wrocławia powstaje coraz więcej osiedli mieszkalnych. Jednym z nich jest Słoneczny Zakątek, czyli zespół budynków wielorodzinnych znajdujący się przy ulicy Babiego Lata we Wrocławiu. Czym wyróżnia się spośród innych krzyckich inwestycji?


Zielenią, idealnie wkomponowaną w klimat tej dzielnicy. Krzyki słyną ze sporej ilości parków i skwerów - miejsc, w których wypoczywa cały Wrocław, dlatego też przy osiedlowa zieleń to zdecydowanie spory plus dla nowo powstających inwestycji.
Mieszkania parterowe na tym osiedlu będą posiadały ogródki, mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach - balkony. Podczas doboru roślin na podwórko Słonecznego Zakątka zadbano o to , aby przydomowa zieleń nie była zwykłym, sztampowym rozwiązaniem. Dlatego też rośliny dobrane są estetycznie, dzięki czemu wpisują się także wizualnie w wygląd osiedla nadając nawet ciągom komunikacyjnym i parkingom nieco więcej uroku. Oprócz roślin nie zabraknie także innych elementów takich jak ławki, chodniki, specjalne oświetlenie.
Elementem małej architektury, który z pewnością ucieszy całe rodziny będą place zabaw oraz miejsca do rekreacji dla wszystkich mieszkańców. Plac zabaw także zachowa charakter mocno zaakcentowany estetycznie, ponieważ na jego terenie zaprojektowano specjalne nasadzenia okalające tren. Będą się one składały z traw, bylin, pnączy oraz krzewów. Takie florystyczne zabiegi dodadzą


Dzięki takim rodzinnym osiedlom ta południowa dzielnica Wrocławia ma szanse stać się ważnym punktem na mapie miasta, nie tylko ze względu na boagty wachlarz biur i sklepów, ale także, a  może i przede wszystkim, jako miejsce idealne do zamieszkania.
W bliskim osiedlu do inwestycji znajduje się nowo powstały biurowiec Racławicka Center - kompleks biurowy, w którym biznesowy charakter miejsca łączy się z okoliczną przyrodą. W planach jest także budowa kolejnych biurowców w innych miejscach - np. w okolicach ulicy Wałbrzyskiej oraz biurowiec Parter Point w sąsiedztwie ulicy Skarbowców.

Kolejną inwestycją w pobliżu, która zasługuje na uwagę bez wątpienia jest nowoczesne przedszkole, a właściwie - Zespół szkolno-przedszkolny z kompleksem sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Róży Wiatrów, którego budowa powoli dobiega końca. Nowoczesny kompleks edukacyjny dla dzieci tworzony jest z dbałością o szczegóły, a także o komfort przyszłych podopiecznych.

Krzyki to dzielnica, która rozwija się w bardzo szerokim tempie. Powstaje tu sporo inwestycji, dzięki którym zarówno obecni jak i przyszli mieszkańcy mogą liczyć na komfortowe życie. Dlatego południe staje się idealnym miejscem do zamieszkania dla tych, którzy chcą zaznać typowego, miejskiego życia w okolicy, w której wszystko jest "na wyciągnięcie ręki". Z tej części Wrocławia bardzo łatwo dostać się do innych ważnych punktów. Mamy tu dobre połączenie z zakupową mekką Wrocławian, czyli Bielanami Wrocławskimi oraz piękne parki z urokliwymi zakątkami (w pobliżu znajduje się Park Kleciński oraz Park Południowy). Jeżeli chodzi o wyjazd poza miasto, Krzyki mają także bardzo dobre połączenie z drogą wyjazdową - wprost na autostradę A4. Jak widać Krzyki to szeroki wachlarz atrakcji, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie dzięki min. nowym mieszkalnym osiedlom Wrocławianie coraz chętniej zaczną wybierać sprawdzone, krzyckie lokalizacje.
m2
m2
rzut I_82a_2D 1 pokój 45,81 m2 1 piętro
zapytaj
rzut I_82a_3D 1 pokój 45,98 m2 2 piętro
zapytaj
rzut I_82a_4D 1 pokój 45,60 m2 3 piętro
zapytaj
rzut I_82a_5D 1 pokój 45,95 m2 4 piętro
zapytaj
rzut I_82c_2E 2 pokoje 53,87 m2 1 piętro
zapytaj