DODAJ

Wschodnią obwodnicą pojedziemy w listopadzie?

Drogi i mosty / Wrocław
Wschodnią obwodnicą pojedziemy w
RynekInfrastruktury
2014-09-15 16:01:11

Prawdopodobnie w listopadzie kierowcy skorzystają z kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia łączącego Siechnice i Żerniki Wrocławskie – podaje UM we Wrocławiu. Ten fragment trasy ma 5 km długości.


 


Finisz prac na obwodnicy


Na niemal całym odcinku z Siechnic do Żernik ułożono już warstwę wiążącą nawierzchni, a w ciągu kilku tygodni ruszy układanie warstwy ścieralnej. Pod tym fragmentem obwodnicy biegną trzy linie kolejowe, nad którymi droga prowadzi wiaduktami.


 


Na potrzeby budowy WOW wykonawca musiał przebudować ulicę Zacharzycką w Świętej Katarzynie oraz ulicę Kolejową w Iwinach. Obecnie nasypy są zabezpieczane geomatą. Następnie w tych miejscach zostanie zasiana trawa. Wzdłuż odcinka z Siechnic do Żernik wytyczono ciąg pieszo-rowerowy.


 


Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego informuje, że w październiku zostaną zakończone zasadnicze prace na tej części obwodnicy i zostanie ona przygotowana do odbiorów. – Jeśli przebiegną one sprawnie, bez zastrzeżeń nadzoru, kierowcy pojadą nową drogą najprawdopodobniej już w listopadzie – tłumaczy Michalak.


 


Kolejne odcinki WOW w 2015 roku?


Zarząd Województwa w przyszłym roku zamierza ogłosić przetargi na dwa brakujące odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia: Łany – Długołęka i Żerniki Wrocławskie – Bielany Wrocławskie. Oznacza to, że całą WOW kierowcy mogliby przejechać na przełomie 2016 i 2017 roku.


 


– Jestem przekonany, że Wschodnia Obwodnica Wrocławia wybudowana w całości stworzy razem z AOW i A8 pierścień drogowy wokół Wrocławia, unikalny w skali kraju. Nie ma wielu miast, które posiadają dwie nowoczesne obwodnice – przekonuje wicemarszałek.