DODAJ

Zwycięskie Silver Tower Center

Hotele / Wrocław
Zwycięskie Silver Tower Center
Kajtman
2013-10-18 17:41:26

Nowoczesny kompleks usługowo-handlowy w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP ma już nazwę. Spośród ponad 350 przesłanych na konkurs propozycji jury wybrało pomysł Elżbiety Malik. Dla budynku, którego realizacja zakończy się jesienią przyszłego roku, zaproponowała ona nazwę Silver Tower Center.


 


Komisja, w skład której wchodzili m.in. przedstawiciele Pracowni Projektowej Maćków oraz inwestora zastępczego, firmy Alwar, nie miała łatwego orzecha do zgryzienia. Uczestnicy konkursu wykazali się bowiem w swoich zgłoszeniach bardzo dużą kreatywnością. Wśród ponad 350 nadesłanych propozycji nie zabrakło haseł nawiązujących do lokalizacji, kształtu czy też koloru budynku, choć były i takie, które w żaden sposób nie odnosiły się powyższych cech kompleksu. Uczestnicy konkursu – wśród których przeważali wrocławianie – proponowali nazwy składające się ze słów polskich, jak i obcojęzycznych (nawet z łaciny!), jedno- oraz wielowyrazowe. Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden.


 


Nazwa Silver Tower Center trafnie odzwierciedla charakterystyczne cechy budowli takie jak kształt i kolorystyka. Jednocześnie jest łatwa do zapamiętania i wymówienia dla gości z kraju, jak i z zagranicy. Pozwoli na pozytywne wyróżnienie obiektu, który już niedługo stanie się integralną częścią miasta.


 


Kompleks usługowo-handlowy, którego inwestorem jest firma Wisher Enterprise, powstaje przy ulicy Małachowskiego i Plac Konstytucji 3 Maja. Będzie jednym z wyznaczników przestrzeni Przedmieścia Oławskiego oraz terenu wokół Dworca Głównego PKP.


 


Konkurs na nazwę budowanego obiektu trwał od 17 do 30 września br. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Będzie również jednym z gości podczas uroczystego otwarcia budynku.