DODAJ

Zygmunt Solorz oddał grunt pod galerię, której nie postawił

Handel / Wrocław
Zygmunt Solorz oddał grunt
tuWroclaw.com
2011-12-08 11:53:09

Władze miasta porozumiały się z Zygmuntem Solorzem w sprawie rezygnacji przez miliardera z budowy galerii handlowej przy Stadionie Miejski. Grunt o powierzchni 7 hektarów trafi teraz pod młotek i nowy inwestor będzie mógł na nim wybudować galerię, ale to stanie się dopiero po mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Urząd miejski przysłał do nas specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:
W wyniku dzisiejszego spotkania przedstawicieli władz miasta Wrocławia oraz cypryjskiej spółki Bithell Holdings Limited - współwłaścicieli piłkarskiego Śląska Wrocław - postanowiono, że ze względu na ekonomiczną nieopłacalność realizacji projektu galerii handlowej przy Stadionie Miejskim strony odstępują od tego przedsięwzięcia i rozpoczynają procedurę polubownego rozwiązania umowy użytkowania z dnia 3 grudnia 2010 roku.

To potwierdzenie słów prezydenta Wrocławia, który w ubiegłym tygodniu mówił o poszukiwaniu nowego inwestora pod grunt, gdzie Zygmunt Solorz miał postawić galerię, w której zakupy mieli robić kibice już w trakcie trwania piłkarskich mistrzostw Europy w czerwcu przyszłego roku.


Działka będzie wystawiona na sprzedaż. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu tylko powstanie galerii.
Dziura będzie zabezpieczona przez miasto, a sugerowane przez urzędników sposoby jej zabezpieczenia na czas czerwcowej imprezy Euro zaaprobowała wstępnie UEFA. Wartość samej działki szacowana jest na 60 mln zł.

Skąd będą w takim razie czerpane środki na utrzymanie piłkarskiego Śląska, należącego wspólnie do Zygmunta Solorza i Wrocławia?

- Obowiązek finansowania klubu nadal będzie spoczywał na obu stronach i w imieniu miasta deklaruję dalsze wsparcie drużyny - podkreśla prezydent Rafał Dutkiewicz.


Autor: Jarosław Garbacz