DODAJ

W Koszalinie powstaje przyjazne osiedle domów jednorodzinnych

Mieszkania i domy / Koszalin
W Koszalinie powstaje przyjazne
Kajtman
2016-10-17 15:26:10
W dzielnicy Jamno w Koszalinie powstaje osiedle 48 domów jednorodzinnych. Osiedle Norweskie budowane jest przez norweskiego dewelopera Firmus Group. Budynki realizowane są według 4 różnych projektów nawiązujących swoją koncepcją i stylem do skandynawskiego designu, który daje poczucie ładu i uporządkowania przestrzeni. Projekt został zaprezentowany w połowie września br. i już zarezerwowano 3 spośród 6 domów, które powstaną w ramach I etapu wczesną wiosną 2017 roku.

Firmus Group realizując Osiedle Norweskie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują domów w przyjaznym otoczeniu i z gotową infrastrukturą, dającym poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Inwestycja zaprojektowana jest zgodnie ze szkołą skandynawskiego designu, zarówno w kontekście estetki jak i komfortu użytkowania domu przez przyszłych mieszkańców. Odpowiednia skala budynków gwarantuje ład i uporządkowanie przestrzeni oraz sprawia, że cała inwestycja tworzy eleganckie i przede wszystkim przyjazne miejsce. Osiedle Norweskie, to nie tylko wymarzony dom z własnym ogrodem, ale również poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Inwestycja będzie w całości ogrodzona oraz wyposażona w system wideo-domofonowy.

Podobnie jak w przypadku osiedli mieszkaniowych, deweloper zadba również o części wspólne z zielenią, małą architekturę, oraz chodnikami, tworząc tym samym strefy bezpieczne dla dzieci. Wytyczona przestrzeń osiedla stanowi gwarancję pełnej infrastruktury z bramą wjazdową i drogami dojazdowymi do poszczególnych budynków, która będzie gotowa w momencie odbioru domów przez przyszłych mieszkańców. Budowa tego typu osiedli domów jednorodzinnych praktykowana jest już w większości większych miast w Polsce. W Koszalinie będzie to pierwsza tego typu inwestycja, w której właściciele nie będą musieli martwić się o nic poza kwestiami związanymi z aranżacją własnych wnętrz.

Osiedle Norweskie to idealne miejsce dla osób, które pragną uciec od zgiełku miasta i odpocząć po pracy we własnym ogrodzie, w szczególności dla rodzin z dziećmi oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Choć zlokalizowane na północy Koszalina, będzie ono wzorcowo skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. W ramach kameralnego osiedla deweloper oferuje 4 typy domów o zróżnicowanej powierzchni, nawiązujące do nazw norweskich miast. Łącznie powstanie 48 wolnostojących domów jednorodzinnych na działkach o powierzchni od 650 mkw. do 1200 mkw. Zgodnie z najlepszymi wzorcami skandynawskiego budownictwa, wszystkie domy zakładają maksymalne wykorzystanie dziennego światła, dzięki ustawieniu na osi wschód-zachód niezależnie od pory roku.

Generalnym wykonawcą Osiedla Norweskiego jest znana lokalna firma Ekowodrol, z którą Firmus Group współpracował przy realizacji wcześniejszych projektów w Mielnie. Za wykonanie części wspólnych odpowiedzialna jest firma Tebra. Inwestycja będzie powstawała etapami. W ramach I  etapu powstają 3 domy według projektu Alesund, 1 dom Bergen oraz 2 domy Oslo. Ich zakończenie planowane jest na wczesną wiosnę 2017 roku.