DODAJ

Zobacz najnowsze wizualizacje biurowca Nowy Targ!

Biura / Wrocław
Zobacz najnowsze wizualizacje biurowca
Tomasz Matejuk
2017-10-25 12:03:51
Trwa budowa biurowca Nowy Targ. Inwestor, czyli Skanska, właśnie zaprezentował nowe wizualizacje budynku, zaprojektowanego przez pracownię Zbigniewa Maćkowa.


I rozpętała się burza. Zarzuty internautów, którzy zaczęli ferować wyroki na podstawie dwóch udostępnionych wizualizacji, dotyczyły m.in. braku zieleni czy szerokiego chodnika wzdłuż ulicy świętej Katarzyny, a także samej architektury budynku.

Odpierał je Zbigniew Maćków z Maćków Pracowni Projektowej, która przygotowała koncepcję biurowca Nowy Targ. Architekt tłumaczył na łamach naszego portalu, że przy okazji prezentacji wizualizacji, doszło do pewnego rodzaju nieporozumienia komunikacyjnego. 

 Nie było to standardowe informowanie opinii publicznej, to się robi trochę inaczej i trochę dokładniej. Na wrzesień planowana jest prezentacja publiczna tego projektu, wraz z profesjonalnie wykonanym modelem i ze znacznie większej liczby ujęć, ze wszystkimi niuansami, które ludzie chcą zobaczyć, czyli zielenią, chodnikami, ścieżkami rowerowymi czy wejściami do lokali – wyliczał Zbigniew Maćków. 

Termin tej prezentacji przesunął się z września na koniec października, ale właśnie poznaliśmy aż 10 nowych wizualizacji.

mat. inwestora


Jak będzie wyglądał biurowiec?

Liczący 7 kondygnacji naziemnych Nowy Targ dostarczy około 22 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, gdzie będzie mogło pracować nawet 2,5 tysiąca specjalistów. 

Przedstawiciele Skanskiej tłumaczą, że budynek został zaprojektowany tak, aby zapraszać do środka nie tylko pracowników, ale także mieszkańców i przechodniów. Na parterze powstaną kawiarnie i lokale usługowe otwarte na ulicę Świętej Katarzyny oraz plac Nowy Targ. 

– Nasz projekt będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości płynące z lokalizacji w samym centrum miasta. Tworząc tę nowoczesną inwestycję biurową chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie połączą się dwa światy: ten historyczny z współczesnym. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu. Będzie to Nowy Targ w nowoczesnej odsłonie  mówił Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. 

mat. inwestora


Jak podkreśla inwestor, budynek Nowy Targ to również przykład nowoczesnej i przyciągającej uwagę architektury, którą będzie można podziwiać w drodze na Stare Miasto. Na ostatnich piętrach inwestycji znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta.  

 Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który daje coś miastu – wyjaśniał Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji, Maćków Pracownia Projektowa. 

mat. inwestora


>Przeczytaj, co o nowym biurowcu Zbigniew Maćków mówił w wywiadzie dla InvestMap.pl

Nowy Targ, zapewnia Skanska, jest budowany w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat "Obiekt bez Barier". Oznacza to, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim.

Biurowiec zostanie oddany do dyspozycji najemców na przełomie II i III kwartału 2019 roku.