Atal wprowadził do oferty mieszkania w kompleksie wieżowców Atal Olimpijska w Katowicach Materiały dewelopera

Atal wprowadził do oferty mieszkania w kompleksie wieżowców Atal Olimpijska w Katowicach

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
ATAL Olimpijska
adresKatowice, Olimpijska
inwestorATAL S.A.
REKLAMA

Atal S.A. rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Atal Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej aglomeracji Śląskiej.

Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. W ramach inwestycji Atal Olimpijska powstanie łącznie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych.

Powstaną zarówno przytulne kawalerki jak i przestronne czteropokojowe apartamenty o powierzchniach aż do 311 mkw. oraz mieszkania wielolokalowe składające się z dwóch mieszkań posiadających wspólną komunikację.

Budynki swoją estetyką idealnie wpiszą się w kontekst urbanistyczny miasta oraz architektoniczny krajobraz pobliskiej Strefy Kultury.

– Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy Atal w Katowicach przybyło 3 700 nowych mieszkań – powiedział prezes Atal S.A. Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie.

Materiały dewelopera
Materiały dewelopera
Materiały dewelopera
REKLAMA

– Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home – dodała członek zarządu Angelika Kliś.

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przewidziane jest w I kwartale 2026 r.

Materiały dewelopera
Materiały dewelopera
Materiały dewelopera

O inwestorze:

Atal S.A. to polska firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. W 2021 roku firma przekazała klientom ponad 3 700 lokali, zakontraktowała 4 258 lokali. Akcje spółki są notowane na GPW od 2015 roku.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
To osiedle po prostu będzie widoczne w tle innych. Wieżowiec jest imponujący, smukły i widoczny zewsząd niemal.
adams(gość)
osiedle prezentuje się imponująco na tych wizualizacjach, robi wrażenie i na pewno będzie się wyróżniało to osiedle na tle innych
REKLAMA