Banimex wybuduje nowy węzeł w Myślenicach, na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. SobieskiegoGDDKiA

Banimex wybuduje nowy węzeł w Myślenicach, na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Banimex wybuduje nowy węzeł w Myślenicach, na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. Powstanie również kładka dla pieszych na wysokości przystanku Tarnówka. Czas na realizację inwestycji to 18 miesięcy plus przerwy zimowe. Wartość prac to prawie 56 mln zł.

Oferty

W przetargu wpłynęło siedem ofert. Pozostali wykonawcy mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Jeśli ich nie będzie, to wybrany wykonawca ma obowiązek złożyć gwarancję należytego wykonania robót. Wtedy GDDKiA będzie mogła podpisać umowę.

Zakres inwestycji

Dzięki budowie węzła zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna, która dziś reguluje ruchem na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego. Powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ul. Sobieskiego GDDKiA zbuduje rondo, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7. Likwidacja świateł i umożliwienie bezkolizyjnego włączania się do ruchu na DK7 zdecydowanie poprawi płynność i bezpieczeństwo.

Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu będziemy mogli zlikwidować dotychczasowe przejście, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przekraczać Zakopiankę.

REKLAMA

Ruchliwa Zakopianka

Droga krajowa nr 7 należy do sieci TEN-T i jest istotnym połączeniem komunikacyjnym kraju. Obsługuje zarówno ruch tranzytowy jak i lokalny. Z roku na rok obserwujemy zwiększenie natężenia ruchu. W latach 2020-2021 na samym odcinku Jawornik – Myślenice wyniosło ono prawie 47 tys. pojazdów na dobę.

Źródło finansowania

Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA