Bank BNP Paribas finansuje nową, wielką inwestycję amerykańskiej firmy Hillwood na Dolnym ŚląskuHillwood

Bank BNP Paribas finansuje nową, wielką inwestycję amerykańskiej firmy Hillwood na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Polski oddział amerykańskiego dewelopera powierzchni komercyjnych Hillwood Polska podpisał z Bankiem BNP Paribas umowę kredytową o wartości 26,7 mln euro na budowę parku logistycznego w Sycowie. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy bank sfinansował powstanie dwóch innych inwestycji Hillwood na łączną kwotę 18 mln euro – w Siechnicach oraz Rawie Mazowieckiej.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 698 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4. Inwestycja zostanie oddana do użytku w czerwcu tego roku.

– Cieszymy się, że bank BNP Paribas wspiera nas w budowie parku logistycznego w Sycowie. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z naszym partnerem, a przede wszystkim ze sprawnego przebiegu negocjacji warunków komercyjnych oraz szybkiej decyzji kredytowej – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

– W parku magazynowym w Sycowie zastosowaliśmy szereg rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Podobnie, jak we wszystkich naszych magazynach, zainstalowaliśmy energooszczędne oświetlenie typu LED, a część urządzeń będzie zasilana zieloną energią z farmy fotowoltaicznej. Na terenie wokół budynków, zamiast klasycznych trawników, posiejemy łąki kwietne, które nie tylko zachwycą kolorami kwiatów, ale przyczynią się do oszczędności i w naturalny sposób stworzą lepszy mikroklimat w otoczeniu parku – dodaje.

REKLAMA
Hillwood

– Ta transakcja to kolejny przykład realizacji misji Grupy BNP Paribas. Finansujemy projekt, który zostanie zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z zastosowaniem wielu ekologicznych rozwiązań – mówi Marek Kowalski, dyrektor departamentu finansowania strukturyzowanego i nieruchomości w Banku BNP Paribas.

– Cenimy współpracę z partnerami, z którymi łączą nas wspólne wartości i strategia prowadzenia biznesu w zrównoważony sposób. Cieszę się, że możemy rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę z Grupą Hillwood i finansować budowę parku magazynowego w Sycowie – uzupełnia.

W procesie finansowania inwestycji Hillwood w Sycowie, Siechnicach i Rawie Mazowieckiej Bank BNP Paribas był wspierany przez zespół warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, natomiast kancelaria Clifford Chance zapewniała wsparcie Hillwood.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jan(gość)
Super
REKLAMA