Przedłużenie ulicy Andersa dopuszczone do ruchu

Przedłużenie ulicy Andersa dopuszczone do ruchu

Białystok
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Już w piątkowe południe zostanie otwarty nowo wybudowany odcinek ulicy Generała Andersa w Białymstoku. Jest to kolejny etap powstawania w mieście Trasy Generalskiej, przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej.

W Białymstoku powstaje północna część dużej wewnętrznej obwodnicy miasta. Ciąg prowadzący od zachodniej do wschodniej granicy administracyjnej miasta łączy drogi krajowe o charakterze tranzytowym, które biegną w kierunku granicy Polski z Litwą i Białorusią.

 

Całkowita wartość projektu polegającego na przebudowie ulicy Generała Andersa to 50 mln zł, z czego 85 procent stanowi dofinansowanie z UE. Projekt był realizowany od stycznia 2012 roku do października tego roku.

 

W tym czasie wykonano nową drogę o długości 1,5 km, estakadę na skrzyżowaniu ulicy Andersa z ulicą I Armii Wojska Polskiego, ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy, chodniki, zatoki autobusowe. Ponadto, wybudowano zatoki dla Inspekcji Transportu Drogowego i policji oraz zamontowano windy na przejściu podziemnym na wysokości Giełdy Rolno-Towarowej.

REKLAMA

 

Natomiast projekt polegający na budowie przedłużenia ulicy Generała Andersa pochłonął 143,17 mln zł. Inwestycja była realizowana od października 2011 roku do października 2013 roku. W ramach prac powstał odcinek drogi o klasie GP i długości 5,18 km. Wybudowano też obustronne chodniki, drogi serwisowe i ścieżkę rowerową wzdłuż nowego przedłużenia.

 

Ponadto, wybudowano tunel w ciągu ulicy Generała Andersa pod ulicą Wasilkowską oraz estakadę na przedłużeniu ulicy Piastowskiej. Pod ulicą 42 Pułku Piechoty powstało przejście dla pieszych. Zbudowano i przebudowano też infrastrukturę podziemną i naziemną.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA