Brytyjska firma Janus International Group ogłosiła otwarcie zakładu produkcyjnego we WrocławiuMateriały prasowe

Brytyjska firma Janus International Group ogłosiła otwarcie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna zagraniczny inwestor otwiera zakład produkcyjny w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem jest to brytyjska firma Janus International Group, Inc., dostawca produktów self-storage i powiązanych technologii kontroli dostępu.

Na lokalizację swojego polskiego zakładu produkcyjnego, firma wybrała kompleks Prologis Park Wrocław III przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Przestrzeń produkcyjna Janus International Group znajduje się w budynku DC4.

– Jako wiodący na rynku producent systemów self-storage i jedyny dostawca kompleksowych rozwiązań, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność na Polskę. Doskonałość operacyjna leży u podstaw naszej działalności, a nasze utalentowane zespoły produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Polsce są zaangażowane w wytwarzanie wysokiej jakości, zaawansowanych i zrównoważonych produktów. Chcemy podziękować wszystkim naszym partnerom, w tym Prologis, Argon Legal i Cushman & Wakefield. Z niecierpliwością czekamy na rozwój nowej generacji europejskich obiektów self-storage – mówi Colin Jeromson, Dyrektor zarządzający, Janus International Europe Ltd.

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowo-biurowa o całkowitej powierzchni 49 000 mkw. Obiekt został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw zarówno dla rynków lokalnego, europejskiego, jak i globalnego. Ten strategicznie położony park logistyczny, w stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, ten również został poddany akredytacji BREEAM.

– Segment self-storage jest obiecujący, jeśli chodzi o polski sektor powierzchni magazynowych. A apetyty inwestorów na realizację tego typu inwestycji mogą być tym większe, że polski rynek jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. Tym bardziej cieszymy się, że możemy doradzać firmie Janus w jej ekspansji w Polsce. Jestem przekonany, że nowa fabryka Janusa we Wrocławiu będzie nowym impulsem do rozwoju firmy w Europie, a nasza współpraca będzie się umacniać wraz z kolejnymi inwestycjami – dodaje Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Agency Poland, Head of E-Commerce CEE, Cushman & Wakefield.

Materiały prasowe

Obiekt został zaprojektowany przede wszystkich z myślą o funkcjonalności, a towarzysząca mu infrastruktura spełnia najwyższe standardy. Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura są oświetlane najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu są programowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek jest wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5 proc. naturalnego światła. Ponadto jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

REKLAMA

– Budynek DC4 otrzyma certyfikat BREEAM i jest to ogromna radość, wiedzieć że nasze starania w zakresie zrównoważonego rozwoju zostaną docenione. Dziękujemy firmie Janus za zaufanie i cieszymy się na naszą współpracę – powiedział Marcin Kruszewski, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Materiały prasowe

Szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czynią ten park miejsce, przyjaznym do pracy. W ramach programu PARKLife™, na najemców czekają miejsca odpoczynku, wiaty grillowe czy biblioteki BookBox.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Dodatkowo Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz całodobową ochronę. Dla osób preferujących inne środki transportu zostały przygotowane wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Goebbels(gość)
Kolejny zagraniczny wyzyskiwacz
REKLAMA