Budowa obwodnicy Starogardu Gdańskiego w ciągu DK22 coraz bliżejgov.pl

Budowa obwodnicy Starogardu Gdańskiego w ciągu DK22 coraz bliżej

Na przełomie I i II kwartału 2024 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Wcześniej zakończymy trwające obecnie prace projektowe i badania geologiczne związane z wykonaniem Koncepcji programowej. Obwodnica Starogardu Gdańskiego ma zostać oddana do użytku w 2028 roku.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030. Po oddaniu do użytku wyprowadzi ruch tranzytowy, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 22.

O inwestycji

REKLAMA