Chińska firma Minth Group zainwestuje 80 mln euro w budowę fabryki automotive pod SzprotawąMateriały inwestora

Chińska firma Minth Group zainwestuje 80 mln euro w budowę fabryki automotive pod Szprotawą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna bardzo duża i znacząca inwestycja przemysłowa z branży automotive w Polsce. Minth Group – jeden z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych wybuduje w Wiechlicach (gmina Szprotawa) w województwie lubuskim, na terenie dawnego poradzieckiego lotniska wojskowego zakład produkcyjno-magazynowy o powierzchni zabudowy ponad 50 tys. mkw. W nowej fabryce produkowane będą części dla topowych marek, jak: Mercedes, Tesla, Renault, a w przyszłości także dla Porsche, BMW, Audi i innych. Koszt inwestycji to 80 milionów euro.

W piątek 23 września br. przy udziale zaproszonych oficjeli uroczyście podpisano list intencyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu. Minth Group to firma o tajwańskim rodowodzie, z główną siedzibą w Chinach kontynentalnych. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 tys. pracowników w 50 zakładach na całym świecie (Chiny, USA, Japonia, Meksyk, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Serbia).

Teren inwestycji w Wiechlicach obejmie powierzchnię 12 ha i zapewni zatrudnienie niemal 500 pracownikom.

– Zakład Produkcyjny Minth Group – Mignen Sp. z o.o. będzie wzorowym przykładem dla innych inwestorów i bezpiecznym oraz przyjaznym pracodawcą dla mieszkańców – powiedział Weiwang Wang, General Manager w Mignen Sp. z o.o.

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
UM Szprotawa

Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik podziękował za całokształt pomocy w ulokowaniu inwestycji w Wiechlicach Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego, Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi, Członkowi Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Piotrowi Dytko, Prezesowi Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofowi Kielec, Senatorowi RP Wadimowi Tyszkiewiczowi (Honorowemu Obywatelowi Szprotawy), Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi oraz swojemu zespołowi w Urzędzie Miejskim w Szprotawie.

Źródło: Urząd Miejski w Szprotawie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA