Czwarta lokalizacja Cowork by Memos otwarta w Mogilska 35 Office w KrakowieMateriały prasowe

Czwarta lokalizacja Cowork by Memos otwarta w Mogilska 35 Office w Krakowie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Warimpex poinformowała o otwarciu czwartej w Polsce przestrzeni coworkingowej zarządzanej przez spółkę Memos. Zlokalizowana jest w nowo otwartym biurowcu Mogilska 35 Office i oferuje prawie 800 mkw. elastycznej przestrzeni biurowej umiejscowionej na parterze i 1 piętrze budynku. Do dyspozycji najemców są 3 sale konferencyjne dla 6, 8 i 12 osób oraz 76 stanowisk pracy.

Na pracowników czeka w pełni wyposażona kuchnia, pyszna kawa i czekolada, pakiety wydruków, dostęp do sali konferencyjnej oraz możliwość wykupienia wirtualnego biura.

Cowork by Memos oferuje biura serwisowane, sale spotkań na wynajem a także pojedyncze biurka – jest to oferta zarówno dla większych firm i startupów jak i dla osób poszukujących wygodnego miejsca do pracy.

Nowo otwarty Cowork by Memos to już drugie takie miejsce na mapie Krakowa – do tej pory spółka Memos oferowała krakowianom przestrzeń o powierzchni 1500 mkw. w biurowcu przy Mogilskiej 43 – a także w dwóch lokalizacjach w Łodzi: w budynkach Ogrodowa 8 Office (prawie 1000 mkw. powierzchni, 92 stanowiska pracy i 5 sal konferencyjnych) oraz Red Tower (ponad 1800 mkw. powierzchni, 152 stanowiska pracy i 5 sal konferencyjnych).

Nowoczesny biurowiec Mogilska 35 Office, w którym swoją siedzibę znalazł czwarty Cowork by Memos, w końcu września br. otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a jego powierzchnia jest już wynajęta niemal w 50%. Biurowiec przy Mogilskiej na swoją siedzibę wybrał między innymi globalny lider z branży HR oraz międzynarodowa firma świadcząca nowoczesne usługi finansowe. Toczą się rozmowy z kolejnymi najemcami.

Biurowiec jest zlokalizowany blisko ścisłego centrum Krakowa i stanowi trzecią nieruchomość Warimpexu w stolicy Małopolski. Jego całkowita powierzchnia to 13 453 mkw. – została rozłożona na 6 kondygnacjach.

Powierzchnia biurowa na poszczególnych poziomach jest zróżnicowana i waha się między 1200 a 1900 mkw. , co umożliwia dużą elastyczność w trakcie aranżacji oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni. Wynajmujący przestrzenie na najwyższych kondygnacjach będą mieli do dyspozycji tarasy z bezpośrednim dostępem z biura.

– Niezwykle cieszymy się z tej nowej krakowskiej nieruchomości, która w pierwszych tygodniach po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na użytkowanie, została wynajęta niemal w 50%. Dowodzi to tego, że Kraków stanowi niezwykle atrakcyjny punkt na biznesowej mapie Polski – miasto, w którym dobrze prowadzi się biznes. Jestem przekonany, że nasi nowi najemcy docenią nie tylko liczne rozwiązania mające na celu zwiększenie komfortu pracy zatrudnionych osób, ale także fakt, że inwestycja spełnia międzynarodowe standardy zrównoważonego rozwoju – powiedział Jerzy Krogulec, prezes Warimpex Polska.

REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Mogilska 35 Office spełnia najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego projektowania i ekologicznego budownictwa. Nieruchomość podlega certyfikacji BREEAM na poziomie "Excellent". W budynku wdrożono przyjazne dla środowiska rozwiązania mające na celu przede wszystkim zmniejszenie zużycia energii i wody, a także racjonalną gospodarkę odpadami. Mając na uwadze wspieranie bioróżnorodności i komfortu pracowników, na terenie obiektu znajduje się wiele elementów zielonych: tarasy wyposażone w biologicznie czynne zielone dachy, roślinność pnącą się po elewacji czy dziedziniec obsadzony drzewami i krzewami.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W oparciu o wskaźniki polskiego Ministerstwa Rozwoju, niskie zapotrzebowanie na energię pierwotną plasuje biurowiec Warimpexu w top 15% wszystkich budynków niemieszkalnych wybudowanych po 1 stycznia 2021 roku. Dodatkowo, przeprowadzone obliczenia analizy CRREM (dotyczące monitorowania ryzyka emisji w nieruchomościach) wykazały, że do roku 2031 biurowiec Mogilska 35 znajduje się zdecydowanie poniżej wymaganego poziomu dekarbonizacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Mogilska 35 Office

Mogilska 35

Dostępna powierzchnia: 9321 m2
 • status budynku: w budowie
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/41.0
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit