DESTIGO HOTELS – nowa polska marka hotelowa i sieć hotelowaGrupa Dobry Hotel – Destigo Hotels

DESTIGO HOTELS – nowa polska marka hotelowa i sieć hotelowa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Grupa Dobry Hotel – w procesie całościowego rebrandingu – wprowadza na rynek własną markę dla hoteli i obiektów. Będą one funkcjonować pod nazwą Destigo Hotels. Nowa marka konsumencka i identyfikacja wizualna odzwierciedla walory i potencjał obiektów zarządzanych przez Dobry Hotel. To także element planowanej ekspansji zagranicznej firmy.

– „Jestem dumny, że dziś mogę oficjalnie ogłosić naszą nową markę – DESTIGO HOTELS. Wprowadzenie jej na polski rynek to świadoma i przemyślna decyzja. Nowa tożsamość grupy odzwierciedla to, co stanowi jej DNA – atrakcyjność oferty, dbałość o każdy szczegół, jakość obsługi i komfort pobytu. To wreszcie odpowiedź na potrzeby Gości, których celem i miejscem podroży jest nie tyle dobre, co wyjątkowe miejsce. W portfolio naszej Grupy – dotychczas funkcjonującej pod nazwą Dobry Hotel, dziś Destigo Hotels – są unikalne, także luksusowe hotele. I między innymi ten fakt skłonił nas do zmiany nazwy, a jednocześnie wprowadzenia marki konsumenckiej identyfikującej nas w Polsce i za granicą” – mówi Leszek Mięczkowski, prezes zarządu i właściciel Grupy Dobry Hotel.

Prace nad projektem trwały ponad dwa lata. Poprzedzone zostały wnikliwą analizą, wewnętrznymi konsultacjami, warsztatami i badaniami rynku.

– "Jeszcze trzy lata temu Grupa Dobry Hotel zarządzała 11 hotelami – dziś to już 23 obiekty, w tym hotele o unikalnych walorach historycznych, architektonicznych i światowym poziomie designu. Konieczne zatem stało się stworzenie nowego wizerunku Grupy, który oddawać będzie wyjątkowość naszej oferty. Zdecydowaliśmy się na niezwykle ambitny projekt całościowej zmiany, obejmującej stworzenie nowej marki wraz z komplementarnym systemem identyfikacji wizualnej, odpowiadającej światowym trendom i poziomowi marek globalnych. Zmiany obejmą szeroki obszar komunikacji – od nowych logotypów większości naszych hoteli, przez nowe serwisy internetowe, materiały graficzne, komunikację digital, oznakowanie budynków, aż po zmianę nazwy i identyfikacji naszego programu lojalnościowego, który funkcjonować będzie pod nazwą Destigo More” – mówi Marzena Szawarska-Niczko, dyrektor marketingu w Grupie Dobry Hotel.

„Każda podroż to opowieść”

Wraz z wprowadzeniem marki firma wprowadza nowy claim – „Każda podróż to opowieść”. Oddaje on sedno Destigo Hotels – różnorodną ofertę, ciekawe lokalizacje, walory artystyczne hoteli czy wreszcie kuchnię opowiadającą poprzez smaki obecną, a niekiedy minioną historię danego miejsca.

– „Często spotykamy się z przekazem, że w hotelu Gość powinien poczuć się jak w domu. My uważamy inaczej – chcemy, by wizyta w naszych hotelach była właśnie oderwaniem od codzienności, inspirowała, dostarczała zupełnie nowch emocji, związanych również z odkrywaniem historii regionu, miasta, a nawet samego hotelu. Znak w logo Destigo składa się z czterech liter D skierowanych w różnych kierunkach, tworzących nasyconą kolorem i odcieniami pomarańczu rozetę – oddaje to charakter naszego portfolio, obiektów położonych w najbardziej atrakcyjnych miejscach w Polsce, oryginalnych, z ciekawą historią, jak mieszczący się w budynku dawnego Pałacu Leipzigera Hotel Altus Palace we Wrocławiu, czy nasze hotele na Starym Mieście w Krakowie – H15 Luxury Palace w dawnym pałacu Lubomirskich i H15 Hotel Francuski, w którym ponad 100 lat temu powstał Polski Komitet Olimpijski. Tak więc nie tylko gościmy, ale też goszcząc opowiadamy ciekawe historie i budujemy nowe – w pamięci naszych Gości” – mówi Marzena Szawarska-Niczko.

Za koncept kreatywny odpowiada międzynarodowa agencja strategiczno-brandingowa Dragon Rouge, zdobywca wielu nagród za projekty brandingowe w Polsce i na świecie.

REKLAMA

– „Dogłębne zrozumienie przez zespół Dragon Rouge naszych oczekiwań, doświadczenie projektowe, poziom kreacji i elastyczność na każdym etapie współpracy zaowocowała stworzeniem zupełnie nowej jakości przekazu. Jestem przekonana, że dzięki niej zrealizujemy główny cel tej zmiany – zbudujemy wartość i świadomość marki wśród naszych Gości, zarówno polskich, jak i zagranicznych” – dodaje Marzena Szawarska-Niczko.

20 lat na rynku

Destigo Hotels – dotychczas Grupa Dobry Hotel – to polska firma specjalizująca się w zarządzaniu obiektami hotelowymi i gastronomicznymi. Powstała 15 kwietnia 2004 roku. Zaczynała od zarządzania niewielkimi obiektami hotelowymi w Trójmieście. Dziś to dynamicznie rozwijająca się polska grupa hotelowa.

– „Swoje działania koncentrujemy na umocnieniu pozycji firmy na rynku oraz zwiększeniu portfolio zarządzanych obiektów. Z zaangażowaniem rozwijamy Grupę dbając o komfort naszych Gości oraz naszych Partnerów i Inwestorów. Zaufali nam właściciele nieruchomości zlokalizowanych w prestiżowych miejscach Polski, powierzając nam prowadzenie swojego biznesu. Mamy silną pozycję na rynku, ale jestem przekonany, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Dziękuję wszystkim naszym Partnerom za zaufanie, a Pracownikom za budowanie nowego rozdziału w naszej historii – od dziś pod brandem Destigo, a jednocześnie własnego miejsca pracy” – podkreśla Leszek Mięczkowski, prezes zarządu i właściciel grupy Dobry Hotel.

Obecnie Destigo Hotels ma w swoim portfolio 23 obiekty w atrakcyjnych turystycznie i biznesowo regionach i miastach Polski – w Trójmieście, Jastarni, Mikołajkach, Kołobrzegu, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Zakopanem – i wciąż planuje nowe przejęcia i otwarcia. Grupę wyróżnia różnorodność oferty oraz szeroka gama możliwości i usług. Do dyspozycji gości są hotele miejskie z szerokim zapleczem konferencyjnym, kameralne hotele butikowe, a także luksusowe oraz rodzinne obiekty resortowe wyposażone w strefę SPA&Wellness.

Grupa stawia zarówno na promocję i rozwój marki własnej, jak i współprace z globalnymi, międzynarodowymi sieciami poprzez umowy franczyzowe – między innymi z Hyatt, Marriott i Wyndham.

Źródło: Grupa Dobry Hotel – Destigo Hotels

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA