Develia pozyskała nowych najemców dla Sky Tower i Arkad WrocławskichDevelia

Develia pozyskała nowych najemców dla Sky Tower i Arkad Wrocławskich

Orzech
Orzech
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Dla należących do Develii wrocławskich nieruchomości komercyjnych rok 2021 był udany – zarówno Sky Tower i Arkady Wrocławskie, utrzymały wysokie odsetki wynajmowanych powierzchni.

Z końcem 2021 r. powierzchnie biurowe i handlowe w Arkadach Wrocławskich były wynajęte odpowiednio w 92 i 96 proc. W przypadku Sky Tower komercjalizacja biur i oferty retail wyniosła 90 proc.

– Kolejny rok cieszyliśmy się zaufaniem klientów. Aż 70 proc. podpisanych w ubiegłym roku umów to przedłużenia zarówno z segmentu retail, jak i biurowego. Równocześnie udało nam się pozyskać nowych klientów, którzy wynajęli blisko 8,5 tys. m kw. powierzchni. W 2021 r. postawiliśmy na rozbudowanie strefy rozrywki w naszych obiektach. Strategia ta okazała się słuszna, co potwierdzają wyniki – mówi Piotr Pirogowicz, dyrektor zarządzający Develia SA.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Develia aktywnie promowała wizerunek swoich obiektów handlowych, jako miejsc oferujących bogatą paletę usług oraz rozrywkę dla wszystkich, niezależnie od wieku. Popularnością wśród mieszkańców Wrocławia i okolic cieszyły się atrakcje w Sky Tower: nowe Kolejkowo - największa makieta kolejowa w Polsce oraz Apex One - centrum simracingowo-szkoleniowe, w którym zarówno zawodowi kierowcy, jak i amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy na nowoczesnych symulatorach.

fot. Damian Daraż

Arkady Wrocławskie przedłużyły umowę najmu z torem do driftu, Crazy Carts, a w zakresie wydarzeń rozrywkowych, z dużym zainteresowaniem spotkał się event z bohaterami popularnej bajki dla dzieci "Psi Patrol". Było to jedyne tego typu, licencjonowane wydarzenie w Polsce, które odbyło się w OH Kinie z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych.

Wrocławskie obiekty Develii to nie tylko powierzchnie handlowe, ale również świetnie zlokalizowane, nowoczesne biura, cieszące się popularnością wśród firm. W minionym roku dział komercjalizacji podpisał w Sky Tower w sumie 21 umów na ponad 2800 mkw. powierzchni biurowych, z czego blisko połowę, z nowymi najemcami, jak np. kancelarią notarialną Warczak, Mandziak & Janicka, firmą leasingową Prime Car Management oraz Product Brew (usługi programistyczne).

fot. Jan Augustynowski
REKLAMA

W Arkadach Wrocławskich 10 klientów wynajęło 1450 mkw., z których 400 mkw. przypadło na nowe umowy. Wśród nich znalazły się m.in.: agencja pracy tymczasowej KRX Outsourcing, kancelaria prawna Bajsarowicz, biuro rachunkowe Nowoczesne Rozwiązania Finansowe, czy firma spedycyjno-transportowa TSLOGISTIC.

Dobre wyniki obiektów komercyjnych należących do Develii to dowód ich atrakcyjności i dobrego zarządzania aktywami dla międzynarodowych inwestorów. We wrześniu ubiegłego roku firma podpisała ze spółką należącą do funduszu zarządzanego przez Adventum Group przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich należących do niej udziałów w Sky Tower. Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln EUR, która zostanie pomniejszona o wartość nierozliczonych zachęt dla najemców. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale tego roku.

– Dzięki wspólnym staraniom w nieustannym podnoszeniu standardów i wzbogacaniu tenant-mix, nasze obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony funduszy inwestycyjnych. Jesteśmy otwarci na ich sprzedaż – pozyskane w ten sposób środki chcemy przeznaczyć na dalszy rozwój działalności w segmencie mieszkaniowym, która jest naszą główną specjalizacją, w tym w tym sprzedaż do inwestorów działających w segmencie najmu instytucjonalnego (PRS), a także na podział z naszymi akcjonariuszami poprzez wypłatę dywidendy – komentuje Paweł Ruszczak, wiceprezes Develia S.A.

Develia

O DEVELII:

Develia S.A. to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. 

Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 105 obiektów, w tym 98 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA