Dolina Mokotów – Yareal stawia apartamentowce na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu źródło: materiały inwestora

Dolina Mokotów – Yareal stawia apartamentowce na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Budowa osiedla przy ulicy Bergamotki, pod skarpą wiślaną, rozpocznie się jesienią. Warszawski deweloper ruszył już jednak z przedsprzedażą blisko 30 mieszkań. Docelowo zrealizuje ich w trzech budynkach przeszło 90, o metrażach do 140 metrów kwadratowych. W części z nich będzie możliwe wydzielenie drugiego wejścia. We wszystkich standardem będzie pakiet smart home.
Yareal Polska Sp. z o.o. wprowadził do przedsprzedaży 27 lokali w ramach pierwszego etapu Doliny Mokotów. Zrealizuje ją przy ul. Bergamotki, w sąsiedztwie wieloetapowego osiedla Green Mokotów od Robyg Development Sp. z o.o. Yareal planuje rozpocząć budowę  jesienią. Dokładne terminy realizacji wszystkich etapów wskaże po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Czeka na nie od grudnia. Dokumentację przygotowała pracownia MAAS Projekt Sp. z o.o.

Smart home w standardzie, opcją drugie, niezależne wejście

Dolinę Mokotów stworzą trzy dwupiętrowe apartamentowce. W każdej klatce schodowej znajdą się trzy-cztery mieszkania, w sumie 93. Najwięcej będzie dostępnych tych czteropokojowych, o metrażach 90-117 mkw. Ofertę uzupełnią kawalerki (około 32 mkw.) oraz lokale dwu- i trzy- (41-71 mkw.), a także pięciopokojowe (do 140 mkw.).
We wszystkich apartamentach istnieje możliwość zamontowania klimatyzacji. Standardem będzie również pakiet smart home umożliwiający m.in. sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu domowymi urządzeniami. Za to w niektórych mieszkaniach deweloper przewidział możliwość wydzielenia drugiego, niezależnego wejścia do prywatnej części z własną łazienką i aneksem kuchennym. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na 127 miejsc w garażu podziemnym. Inwestor zapewnia możliwość zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami zużycia energii.
materiały inwestora

W sąsiedztwie parku

Nowe osiedle powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
Dla całej zabudowy u podnóża Skarpy Warszawskiej założono, że inwestycje mieszkaniowe będą razem tworzyć dzielnicę-ogród, a przynajmniej 60% terenów zajmie tzw. powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca mieszkańcom bardzo szeroki swobodny dostęp do przyrody – wyjaśnia Yareal.
REKLAMA
Po zachodniej stronie Doliny Mokotów ma się rozciągać sześciohektarowy park linearny ze zbiornikami wodnymi, roślinnością i infrastrukturą rekreacyjną. Samo osiedle ma być przyjazne środowisku w związku z certyfikowaniem w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM.
Projekt zakłada osiągnięcie oceny BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższej, jaką otrzymywały dotychczas pojedyncze inwestycje mieszkaniowe w Polsce – zapowiada warszawski deweloper.

Yareal ponownie, ale nie tylko on

Yareal zrealizuje w niedalekiej przyszłości jeszcze co najmniej jedną inwestycję w tej części miasta. W lutym donosiliśmy, że rozpoczął sprzedaż mieszkań na Pozytywnym Mokotowie. Wybuduje w trzech etapach siedem budynków wielorodzinnych. Zacznie od dwóch z przeszło setką mieszkań.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Za to od ubiegłego roku budowę prowadzi Dynamic Development Sp. z o.o. Oferuje w sześciopiętrowym Domu Hygge Mokotów ponad 50 mieszkań o metrażach od kilkudziesięciu do niespełna 160 mkw. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA