DODAJ

Dolina Mokotów – Yareal stawia apartamentowce na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu [WIZUALIZACJA]

Mieszkania i domy / Warszawa
Dolina Mokotów – Yareal
Mariusz Bartodziej
2019-06-13 06:59:50
Budowa osiedla przy ulicy Bergamotki, pod skarpą wiślaną, rozpocznie się jesienią. Warszawski deweloper ruszył już jednak z przedsprzedażą blisko 30 mieszkań. Docelowo zrealizuje ich w trzech budynkach przeszło 90, o metrażach do 140 metrów kwadratowych. W części z nich będzie możliwe wydzielenie drugiego wejścia. We wszystkich standardem będzie pakiet smart home.

Yareal Polska Sp. z o.o. wprowadził do przedsprzedaży 27 lokali w ramach pierwszego etapu Doliny Mokotów. Zrealizuje ją przy ul. Bergamotki, w sąsiedztwie wieloetapowego osiedla Green Mokotów od Robyg Development Sp. z o.o. Yareal planuje rozpocząć budowę  jesienią. Dokładne terminy realizacji wszystkich etapów wskaże po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Czeka na nie od grudnia. Dokumentację przygotowała pracownia MAAS Projekt Sp. z o.o.

Smart home w standardzie, opcją drugie, niezależne wejście

Dolinę Mokotów stworzą trzy dwupiętrowe apartamentowce. W każdej klatce schodowej znajdą się trzy-cztery mieszkania, w sumie 93. Najwięcej będzie dostępnych tych czteropokojowych, o metrażach 90-117 mkw. Ofertę uzupełnią kawalerki (około 32 mkw.) oraz lokale dwu- i trzy- (41-71 mkw.), a także pięciopokojowe (do 140 mkw.).

We wszystkich apartamentach istnieje możliwość zamontowania klimatyzacji. Standardem będzie również pakiet smart home umożliwiający m.in. sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu domowymi urządzeniami. Za to w niektórych mieszkaniach deweloper przewidział możliwość wydzielenia drugiego, niezależnego wejścia do prywatnej części z własną łazienką i aneksem kuchennym. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na 127 miejsc w garażu podziemnym. Inwestor zapewnia możliwość zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnymi licznikami zużycia energii.

materiały inwestora


W sąsiedztwie parku

Nowe osiedle powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Dla całej zabudowy u podnóża Skarpy Warszawskiej założono, że inwestycje mieszkaniowe będą razem tworzyć dzielnicę-ogród, a przynajmniej 60% terenów zajmie tzw. powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca mieszkańcom bardzo szeroki swobodny dostęp do przyrody – wyjaśnia Yareal.

Po zachodniej stronie Doliny Mokotów ma się rozciągać sześciohektarowy park linearny ze zbiornikami wodnymi, roślinnością i infrastrukturą rekreacyjną. Samo osiedle ma być przyjazne środowisku w związku z certyfikowaniem w systemie ekologicznego budownictwa BREEAM.

Projekt zakłada osiągnięcie oceny BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższej, jaką otrzymywały dotychczas pojedyncze inwestycje mieszkaniowe w Polsce – zapowiada warszawski deweloper.

Yareal ponownie, ale nie tylko on

Yareal zrealizuje w niedalekiej przyszłości jeszcze co najmniej jedną inwestycję w tej części miasta. W lutym donosiliśmy, że rozpoczął sprzedaż mieszkań na Pozytywnym Mokotowie. Wybuduje w trzech etapach siedem budynków wielorodzinnych. Zacznie od dwóch z przeszło setką mieszkań.

fot. Jakub Zazula


Materiały inwestora


Za to od ubiegłego roku budowę prowadzi Dynamic Development Sp. z o.o. Oferuje w sześciopiętrowym Domu Hygge Mokotów ponad 50 mieszkań o metrażach od kilkudziesięciu do niespełna 160 mkw. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

Materiały inwestora