PKP PLK we współpracy z miastem Poznań zamierzają przebudować dworzec główny w tym mieście. Nowy obiekt ma być wygodny, funkcjonalny i przyjazny dla wszystkich pasażerów – dlatego Miejska Pracownia Urbanistyczna w Poznaniu przygotowuje analizy przestrzenne. Koszt całej inwestycji oszacowano na blisko 5 miliardów złotych.
TriGranit złożył na ręce wiceprezydenta Macieja Wudarskiego dwa projekty dotyczące przyszłości starego dworca PKP. Oba zakładają zrównanie budynku z ziemią i budowę zupełnie nowego obiektu z historyczną fasadą z cegły. Do budynku powrócić ma funkcja dworcowa.
Trwają rozmowy między Poznaniem a PKP SA w sprawie zagospodarowania tzw. międzytorza, w którym znajduje się stary budynek Dworca Głównego. Kolejarze zapowiadają wzmocnienie funkcji związanych z obsługą pasażera.
We wtorkowe południe hala starego dworca PKP Poznań Główny znowu ożyła. Tym razem nie za sprawą podróżnych, ale muzyków. Zobaczcie zdjęcia z nietypowego koncertu, który odbył się w wyłączonej z użytku części budynku.
Polskie Koleje Państwowe chcą wraz z węgierskim deweloperem stworzyć wspólną spółkę, która zajmie się zagospodarowaniem nieruchomości położonej przy ul. Dworcowej 1 w Poznaniu.
Powstanie zespół roboczy, który zadba o stary dworzec w Poznaniu
PKP SA chce współpracować z miastem w kwestii wypracowania wspólnej koncepcji przebudowy starego dworca Poznań Główny – taki komunikat płynie po spotkaniu, na którym przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele kolejowej spółki i prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.
Prezydent Poznania: Stary Poznań Główny musi być przede wszystkim dla pasażerów
Nowy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się z przedstawicielami firmy TriGranit. Rozmawiali o projekcie przebudowy starego budynku dworca, zlokalizowanego pomiędzy peronami przy ulicy Dworcowej.
Prezydentowi Poznania nie spodobały się plany firmy Trigranit wobec starego dworca Poznań Główny. PKP chce utworzyć w nim 32 000 mkw. powierzchni biurowo-hotelowej, natomiast miasto wolałoby, aby z obiektu nadal korzystali podróżni.
Poznań City Center obchodzi pierwszą rocznicę powstania. Podczas 365 dni działalności Centrum odwiedziło prawie 15 mln klientów, a miejsca dla swoich sklepów znalazło 250 marek. Na przestrzeni roku Poznań City Center miało swoje wzloty i upadki, mimo to stało się nieodłącznym i stałym punktem na handlowej mapie miasta.
Dzięki wsparciu władz Poznania oraz Wojewody Wielkopolskiego na powierzchni 60 tys. mkw. w samym sercu miasta powstało centrum handlowe.
900 mkw. zajmą powierzchnie sklepów nowych marek z sektora odzieżowego, biżuteryjnego i księgarskiego w Poznań City Center. Ich otwarcia nastąpią w najbliższych miesiącach.
3 listopada minie rok, jak PKS wprowadził się do nowego dworca. Ale dopiero od wtorku jest właścicielem pomieszczeń w sąsiedztwie galerii handlowej PCC i placu manewrowego.
Najnowsze poznańskie centrum handlowe ma szansę na nagrodę Prime Property Prize w kategorii „Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej”. 25 października minie dokładnie rok od otwarcia obiektu dla klientów. W kwietniu, gdy w budynku zawaliła się spora część podwieszanego sufitu, nad PCC pojawiły się czarne chmury.
Regulamin Poznań City Center zabrania m.in. biegania oraz "przebywania na terenie Centrum Handlowego osobom odwiedzającym obiekt w celach innych niż wynika to z jego przeznaczenia". Co to oznacza? Dyrektor galerii zapewnia: - Pasażerów wyrzucać nie będziemy.
Już w październiku doczekamy się zmian na nowym dworcu. W holu pojawi się poczekalnia z 70 krzesełkami, za to znikną różne "zawalidrogi". W przyszłym roku PKP chce zbudować ruchome schody w dół na perony.