Doskonała lokalizacja w centrum miasta, duża działka, dogodny dojazd oraz obszerny parking – to tylko niektóre z zalet kompleksu budynków, które w Elblągu ma na sprzedaż Orange Polska. Obiekt o szerokich możliwościach adaptacyjnych jest teraz do kupienia w promocyjnej cenie!
Orange Polska w swojej bogatej ofercie wystawionych na sprzedaż nieruchomości ma m.in. liczne budynki biurowe. Ostatnio pisaliśmy o atrakcyjnym biurowcu przy ulicy Mikołajczyka 8 w centrum Ciechanowa, a kolejnym obiektem, świetnie odpowiadającym na potrzeby inwestorów, jest kompleks budynków w Elblągu przy ulicy Polnej 18, położony na działkach o łącznej powierzchni 7 304 metrów kwadratowych.
Stoi tam w sumie 5 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 9 040 metrów kwadratowych. W skład kompleksu wchodzą: budynek A o pow. 1 638,9 mkw. (2 piętra, piwnica), budynek B o pow. 3 128,4 mkw. (5 pięter, piwnica), budynek CDE o pow. 3 879,9 mkw. (4 piętra, piwnica), budynek F o pow. 161,2 mkw. (funkcje magazynowe) oraz budynek Ł o pow. 231,6 mkw. (łącznik między budynkiem A i B).
– Budynki A, B i CDE mają powierzchnie biurowe, użytkowe i zaplecze socjalne. W budynku B znajdują się ponadto sale konferencyjne i call center. Każdy z budynków A, B i CDE ma też podpiwniczenie. W zabudowaniach CDE w kondygnacji podziemnej jest też powierzchnia magazynowa – wyliczają przedstawiciele Orange Polska.
Elastyczne przestrzenie, wygoda parkowania i dogodny dojazd
Kompleks, który otacza wewnętrzny, otwarty dziedziniec, wyróżnia również elastyczność adaptacji powierzchni, co daje szerokie możliwości inwestycyjne na biura i usługi. Warto się nim zainteresować, tym bardziej że aktualnie Orange Polska oferuje promocyjną cenę sprzedaży tej nieruchomości w centrum Elbląga – 6 mln złotych netto.
– Nieruchomość przy ulicy Polnej 18 posiada bardzo atrakcyjną lokalizację na terenie zwartej zabudowy mieszkaniowej. Umiejscowienie to jest korzystne dla funkcji mieszkaniowo-usługowej. Dużym atutem jest bliskość centrum miasta i transportu miejskiego oraz dostęp do komunikacji zbiorowej o dalekim zasięgu: droga wojewódzka nr 500, stacja kolejowa Elbląg, dworzec PKS – podkreśla doradca ds. sprzedaży Anna Sitarska.
Najemcy biur nie muszą martwić się o parkowanie swoich samochodów, od zachodu oraz na wewnętrznym patio urządzono bowiem obszerny parking, na którym łącznie zmieści się około 50 aut. Główny wjazd na teren nieruchomości znajduje się od strony ulicy Polnej, która przylega do działki od wschodu. Drugi wjazd jest od strony ulicy Widok.
Nieruchomość oferuje dogodny dojazd, zarówno samochodowy, jak i transportem miejskim. Zaledwie 100 metrów dzieli ten kompleks od ulicy Grunwaldzkiej, czyli głównej arterii komunikacyjnej miasta, do przystanków komunikacji miejskiej jest 300 metrów, a do dworca kolejowego PKP – 800 metrów. W pobliżu mieszczą się także budynki mieszkalne wielorodzinne oraz punkty handlowo-usługowe.
Rynek biurowy w Polsce stabilizuje się, a najemców nadal nie brakuje
Jak czytamy w najnowszej edycji rozszerzonego raportu rocznego Colliers, poświęconego rynkowi biurowemu w Polsce, rok 2022 był naznaczony znacznymi turbulencjami, jednak kolejny rok przyniósł początek fazy stabilizacji na rynku. Było to wynikiem m.in. poprawiającej się sytuacji gospodarczej. Deweloperzy wznowili swoją wzmożoną działalność, a mimo spadku popytu, najemcy nadal wykazują duże zainteresowanie przestrzeniami biurowymi.
Pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku całkowita podaż powierzchni biurowej na dziewięciu głównych rynkach biurowych w Polsce osiągnęła 12,9 miliona metrów kwadratowych. W ciągu ostatniego roku deweloperzy dostarczyli ponad 340 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a całkowity wolumen transakcji najmu zawartych w 2023 roku wyniósł około 1,49 miliona metrów kwadratowych, co było porównywalne z poziomem odnotowanym na koniec 2022 roku.
W 2024 roku eksperci spodziewają się dalszej stabilizacji rynku. Wskazują na wzrost stawek czynszowych, szczególnie w centralnych lokalizacjach oraz ożywienie popytu. Z raportu Colliers wynika, że deweloperzy i lokalne władze inwestują w rozwój infrastruktury, aby przyciągnąć najemców i poprawić atrakcyjność miast jako lokalizacji biurowych. Wiele czynników uwzględnionych w raporcie wskazuje na dynamiczny rozwój polskiego rynku biurowego, który mimo wyzwań wciąż pozostaje atrakcyjny dla inwestorów i najemców.