Orange Polska szuka kupca na duży budynek biurowy z parkingiem, położony w centrum Ciechanowa. Biurowiec, poza świetną lokalizacją, jest też w pełni wyposażony i ma liczne udogodnienia. Atrakcyjna jest także cena, bo obiekt można kupić za niespełna 10 mln złotych.
Biurowiec przy ulicy Mikołajczyka 8 w Ciechanowie, który sprzedaje Orange Polska, zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego leży na terenie zabudowy śródmiejskiej, o funkcji mieszkaniowej i usługowej.
– Na ogrodzonym terenie znajduje się budynek biurowy wraz z portiernią oraz 3 blaszane garaże. Zabudowania położone są na dużej działce o powierzchni 6 699 metrów kwadratowych. W centralnej części znajduje się budynek biurowy, a przy wschodniej granicy blaszane garaże i portiernia – wyliczają przedstawiciele Orange Polska.
Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków wynosi blisko 6,5 tys. metrów kwadratowych, z czego ponad 6,4 tys. mkw. to powierzchnia użytkowa biurowca. Cena wystawionej na sprzedaż nieruchomości to 9 mln 800 tys. złotych netto.
– To bardzo ciekawa propozycja inwestycyjna na cele biurowe, call center, uczelnię, usługi administracyjne i nie tylko. Obiekt bardzo dobrze utrzymany i – co jest ewenementem – bez infrastruktury teletechnicznej, którą Orange ma w zwyczaju zabezpieczać w postaci ograniczonych praw rzeczowych – podkreśla Dariusz Afrykański, doradca ds. sprzedaży w Orange Polska.
Obiekt jest świetnie zlokalizowany – tuż przy przystanku autobusowym, 650 metrów od dużego sklepu spożywczego, 700 metrów od Zamku Książąt Mazowieckich i 900 metrów od drogi krajowej nr 60. Do stacji kolejowej w Ciechanowie są stąd nieco ponad 2 kilometry.
Dogodna komunikacja i pełne wyposażenie
Biurowiec, który przeszedł modernizację w latach 2001-2002, ma trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.
– W podziemiach budynku mieszczą się szatnie pracownicze, magazynki i pomieszczenia techniczne. Kondygnacje naziemne wykorzystywane są w całości na potrzeby biurowe i zaaranżowane w podziale na pokoje biurowe lub większe sale biurowe i szkoleniowe. W środkowej części mieści się atrium – czytamy w ofercie na stronie Orange Polska.
Na każdej kondygnacji są też po dwa pomieszczenia socjalne i cztery węzły sanitarne. Na parterze, przy wejściu głównym znajduje się kafeteria. Budynek jest w pełni wyposażony w niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, klimatyzacji, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, odgromową, teletechniczną, i kontroli dostępu.
Oprócz wyposażonego w kontrolę dostępu wejścia głównego, umiejscowionego w północnej elewacji, komunikację ułatwiają także dwa dodatkowe wejścia (w południowo-wschodnim i południowo-zachodnim narożniku) oraz pięć klatek schodowych i dwa szyby windowe wewnątrz budynku.
Na teren nieruchomości wjechać można od strony wschodniej – od ulicy Witosa, przez dwie bramy wjazdowe, a także przez dodatkowy wjazd od strony zachodniej – z drogi wewnętrznej sąsiadującej z działką. Dostęp pieszy jest możliwy od strony północnej: z ulicy Mikołajczyka oraz od strony wschodniej – z ulicy Witosa.
Spada podaż nowych biur w Polsce
O tym, że warto zainteresować się inwestycją w tego typu obiekt przekonuje lektura raportów z rynku biurowego. Wynika z nich, że w Polsce obserwujemy malejącą podaż powierzchni biurowych w realizowanych przez deweloperów nowych inwestycjach biurowych. A to oznacza, że popularność już istniejących biurowców może wzrosnąć.
Cushman & Wakefield szacuje, że na koniec I kwartału 2024 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na największych rynkach w Polsce to około 12,95 mln metrów kwadratowych. Sumaryczna wielkość oddanych w I kwartale projektów wyniosła niecałe 80 tys. mkw. i obejmowała projekty zrealizowane wyłącznie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.
– Jest to kontynuacja widocznego przez ostatnie trzy lata trendu ograniczonej podaży, jeśli chodzi o wolumen powierzchni w ramach nowych inwestycji. Pomimo rozpoczęcia realizacji w tym czasie pojedynczych projektów, skala powierzchni w budowie pozostaje na niskim poziomie. W miastach regionalnych jest to około 225 000 mkw., w porównaniu do 850 000 mkw. sprzed pandemii – wyliczają eksperci.
Według szacunków Cushman & Wakefield polski rynek biurowy powiększy się do końca tego roku o około 210 000 metrów kwadratowych. Nieco więcej powierzchni – około 240 000 mkw., eksperci prognozują na 2025 rok, a większego wolumenu nowej podaży możemy spodziewać się dopiero po 2026 roku.