Wrocław: Nowe osiedle na Zakrzowie. PKP sprzedają pod nie terenźródło: PKP S.A.

Wrocław: Nowe osiedle na Zakrzowie. PKP sprzedają pod nie teren

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Polskie Koleje Państwowe oczekują za grunt przy ulicy Wilczkowskiej niespełna milion złotych. Nowego właściciela mamy poznać w przyszłym miesiącu. Będzie mógł postawić, zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy, dwa bloki.
Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły 10 czerwca przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działek nr 98/11, 98/6, 98/7, 98/9 (o planach zbycia donosiliśmy w styczniu). Ich łączna powierzchnia wynosi 2 692 mkw. Mieszczą się przy ulicy Wilczkowskiej, w sąsiedztwie przystanku kolejowego. Są niezabudowane (tylko na pierwszej z nich stoi budynek gospodarczy). Cena wywoławcza wynosi 860 tys. zł netto. Licytacja odbędzie się 12 lipca.
PKP S.A.
Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową o wysokości do 12 m. W 2016 roku zostały wydane dla tego terenu warunki zabudowy. Zgodnie z nimi właściciel może zrealizować dwa budynki wielorodzinne z parkingiem.
Doskonała lokalizacja na północno-wschodnich krańcach Wrocławia z dala od zgiełku miasta w pobliżu dworca kolejowego Wrocław Zakrzów, z którego dojazd pociągiem do centrum miasta zajmuje zaledwie 22 minuty. Dodatkowo w promieniu stu metrów znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej obsługiwany przez pięć linii autobusowych, bezpośredni dojazd do centrum samochodem w godzinach szczytu zajmuje 30 minut – przekonują PKP.
REKLAMA
Więcej wizualizacji w galerii.

Deweloperzy chcą tu budować

Zakrzów wciąż czeka intensywna rozbudowa. W tym miesiącu informowaliśmy, że Lokum Deweloper S.A. zakupił grunt przy ul. Stoczniowej. Zapłacił ponad 20 mln zł. Planuje zrealizować około pół tysiąca lokali.
Za to niespełna 250 mieszkań dołoży Triada Dom. Postawiła na tę część Wrocławia po raz trzeci. Zrealizuje czteroetapowe osiedle Nowa Zatorska. O szczegółach pisaliśmy w maju.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA