Electris inwestuje w zakład produkcyjny w Białce w województwie małopolskimKrakowski Park Technologiczny

Electris inwestuje w zakład produkcyjny w Białce w województwie małopolskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna polska firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Małopolsce. Tym razem jest to firma Electris, która otrzymała od Krakowskiego Parku Technologicznego ulgę podatkową w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.

Electris spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. działa na rynku od ponad 20 lat. Dziś, ta małopolska firma jest światowej klasy producentem podzespołów oraz elementów miedzianych i aluminiowych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie, firm z sektora odnawialnych źródeł energii, banków energii, komunikacji, kolejnictwa i wielu innych.

Przedsiębiorstwo zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w Białce i zadeklarowało poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 28 620 000,00 zł. W ramach nowej inwestycji Electris planuje unowocześnić swój zakład modernizując i rozbudowując istniejące hale produkcyjne, zakupi także nowoczesne maszyny i urządzenia, które pozwolą na rozwój nowych procesów produkcyjnych, a także wdroży wyspecjalizowane oprogramowanie do zarządzania i rozwoju sprzedaży.

– Rozpoczynaliśmy jako mała, rodzinna firma. Dzisiaj mamy zakład o powierzchni ponad 6000 mkw., wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy. Chcemy rozwijać się jeszcze prężniej i umacniać naszą pozycję producenta wysoko wyspecjalizowanych komponentów do dystrybucji energii, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Wdrożenie wszystkich zaplanowanych działań pozwoli naszej firmie na skokowy rozwój – mówi Łukasz Hajdyła, prezes zarządu Electris.

REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana w Białce w gminie Maków Podhalański.

Firma stawia na wykorzystanie nowych technologii w przemyśle i z powodzeniem współpracuje z uczelniami.

Krakowski Park Technologiczny

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA