Fera zwiększa powierzchnię magazynową w Prologis Park WrocławMateriały prasowe

Fera zwiększa powierzchnię magazynową w Prologis Park Wrocław

REKLAMA

Prowadząca internetowy sklep zoologiczny spółka Fera przedłużyła umowę i wynajęła dodatkową powierzchnię magazynowo-biurową na terenie Prologis Park Wrocław. Po ekspansji firma zajmie 9,1 tys. mkw. Spółka Fera powierzyła negocjacje z wynajmującym firmie doradczej Newmark Polska.

Należący do Fera sp. z o.o. internetowy sklep zoologiczny Fera.pl działa na polskim rynku od 2014 r. Jego asortyment to ponad 13 tys. produktów dla zwierząt – karmy i przysmaki, legowiska, zabawki, transportery oraz akcesoria. Wszystkie oferowane artykuły pochodzą z polskiej dystrybucji. Firma wspiera organizacje pomagające zwierzętom, a za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Laur Konsumenta 2019. Sklepy internetowe Fera są obecne także na zagranicznych rynkach, m.in. niemieckim, rumuńskim, słowackim i węgierskim.

– Nasz klient jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Prologis Park Wrocław. Odpowiadają mu zarówno warunki najmu, jak i lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Dzięki bliskości Wrocławia spółka Fera ma dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowników – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w Newmark Polska.

– Okres pandemii COVID-19 przyczynił się do zmiany nawyków zakupowych konsumentów. Firma Fera zaobserwowała wzrost wolumenu sprzedaży, w rezultacie czego zdecydowała się zwiększyć wynajmowaną powierzchnię magazynową. Cieszymy się, że najemca obdarzył nas zaufaniem i powierzył nam negocjacje z Prologis – dodaje Jakub Kurek, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, Newmark Polska.

REKLAMA
Materiały prasowe

Prologis Park Wrocław to park logistyczny o powierzchni ponad 170 tys. metrów kwadratowych, położony w strefie przemysłowej na Bielanach Wrocławskich. W parku zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań technicznych zapewniających klientom wygodę użytkowania i oszczędność energii przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne, m.in. system smart metering do zdalnego odczytu mediów.

Jego atutem jest lokalizacja, tuż przy Węźle Bielańskim autostrady A4 oraz drogach łączących Wrocław ze stolicami państw graniczących z Polską. Jest oddalony zaledwie 10 kilometrów od międzynarodowego lotniska Wrocław-Strachowice i 15 kilometrów od centrum Wrocławia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA