Firma Atrium European Real Estate kupiła apartamentowiec Studio Plac Dominikański w centrum Wrocławiafot. Jan Augustynowski

Firma Atrium European Real Estate kupiła apartamentowiec Studio Plac Dominikański w centrum Wrocławia

REKLAMA

Globalny inwestor, firma Atrium European Real Estate kupiła Studio Plac Dominikański, apartamentowiec znajdujący się u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego we Wrocławiu. Będzie to pierwsza inwestycja tej znanej firmy w modelu PRS (mieszkania do wynajęcia) we Wrocławiu.

Transakcja wpisuje się w strategię grupy Atrium, zakładającą koncentrację na wysokiej jakości realizacjach w doskonałych lokalizacjach największych polskich miast. Studio Plac Dominikański to siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni około 3,9 tys. mkw. Zawiera 138 wykończonych jedno- i dwupokojowych mieszkań, o powierzchni od 15 do 47 mkw.

Inwestycję zrealizował wrocławski deweloper, firma Toscom Development. Prezes zarządu spółki Tomasz Szychliński wyjaśnia, że transakcja sprzedaży całego budynku jednemu globalnemu inwestorowi jest elementem szerszej strategii, którą firma obrała jeszcze w okresie pandemii.

– Zdecydowaliśmy się na dywersyfikacje odbiorców, nie rezygnując z budowania relacji z klientem detalicznym, który w dalszym ciągu jest dla nas najważniejszy. Jednocześnie wzmacniamy naszą markę w gronie funduszy inwestycyjnych, takich jak nabywca Studia Plac Dominikański Atrium European Real Estate. Każda transakcja hurtowej sprzedaży lokali jest cennym doświadczeniem budującym rozpoznawalność marki w gronie graczy globalnych. Dzięki temu bez obaw spoglądamy na kolejne skomplikowane, a zarazem bardzo interesujące projekty z segmentu PRS – komentuje Tomasz Szychliński.

fot. Jakub Zazula
fot. Jan Augustynowski
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

Studio Plac Dominikański będzie pierwszą inwestycję grupy Atrium w modelu PRS we Wrocławiu. Zakup uważany jest przez Atrium European Real Estate za bardzo dobry początek działalności w stolicy Dolnego Śląska. Zgodnie z założeniami, z mieszkań w pierwszym rzędzie mają korzystać młodzi pracownicy, którzy we Wrocławiu pracują na krótko- oraz średnioterminowych kontraktach.

– Naszym celem jest oddanie gościom miejsca, w którym będą mogli żyć zgodnie z filozofią “problem-free living”. Wszelkie poprawki i naprawy w lokalach realizowane będą na bieżąco przez nasz zespół. Na miejscu oferowana będzie także przestrzeń co-workingowa, dostęp do strefy rekreacyjnej i udogodnienia, które pozwolą na czasowy pobyt w komfortowych warunkach, bez konieczności ponoszenia środków na wyposażenie apartamentu. W planach mamy przygotowanie specjalnej oferty wspólnie z Galerią Dominikańską – obiektem handlowym znajdującym się w portfolio grupy Atrium, zlokalizowanym po przeciwnej stronie ulicy – zapowiada Grzegorz Jamroziak, dyrektor operacyjny Residential for Rent w Atrium Poland Real Estate Management.

A jak po sprzedaży będzie nazywać się wrocławska inwestycja? Dyrektor Operacyjny Residential for Rent w Atrium Poland Real Estate Management wyjaśnia, że informacja ta zostanie ogłoszona tuż przed rozpoczęciem działalności.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna była Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. z Wrocławia.

fot. Jakub Zazula
fot. Jan Augustynowski
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA