Izraelska firma przejmie Galerię Dominikańską we Wrocławiuźródło: Materiały prasowe

Izraelska firma przejmie Galerię Dominikańską we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Najstarsza galeria handlowa we Wrocławiu – Galeria Dominikańska będzie miała nowego właściciela. Zostanie nim izraelska firma Gazit Hercules 2020 należąca do światowej firmy zajmującej się nieruchomościami Gazit Globe.
Akcjonariusze dotychczasowego właściciela Galerii Dominikańskiej – Atrium European Real Estate Limited wyrazili zgodę na połączenie tej firmy ze spółką Gazit Hercules 2020, należącą do Gazit Globe. Umowa przewiduje, że cały wyemitowany i mający zostać wyemitowany zwykły kapitał zakładowy, który nie jest już własnością Gazit lub jego podmiotów zależnych, zostanie nabyty za 3,63 euro za akcję.
Warunki połączenia zostały uzgodnione w październiku tego roku. Ostateczna cena za akcję jest wyższa o 0,28 euro, czyli o 8,4 proc. w porównaniu z ofertą Gazitu (3,35 euro za akcję) z sierpnia 2021 roku. Gazit złożył wstępną ofertę kupna wszystkich akcji Atrium już w lipcu 2019 roku – za 3,75 euro za akcję. Została wówczas odrzucona przez kilku akcjonariuszy mniejszościowych.
REKLAMA
Atrium European Real Estate Limited jest właścicielem, deweloperem i zarządcą centrów handlowych, działającym w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce i Czechach. W swoim portfelu ma aktualnie 26 nieruchomości o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej ponad 809 tys. mkw. i łącznej wartości rynkowej około 2,5 mld euro. 
W lutym 2020 roku Atrium ogłosiło strategię dywersyfikacji portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi na wynajem, z głównym naciskiem na Warszawę. Atrium European Real Estate jest także właścicielem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Atrium kupiło ją w 2013 roku za kwotę 151,7 mln euro od spółki joint venture składającej się z Otto Family i Deutsche EuroShop.

Gazit Globe powstało w 1982 roku. To globalna firma z siedzibą w Tel-Avivie, zajmująca się nieruchomościami. Na dzień 30 września 2021 roku grupa posiadała i zarządzała 102 nieruchomościami o powierzchni 2,5 mln mkw. o wartości 37 mld szekli izraelskich.

Galeria Dominikańska jest obiektem o całkowitej powierzchni najmu ok. 32 900 mkw. (w tym około 1250 mkw. powierzchni biurowej). Znajduje się w nim ponad 100 lokali handlowych i usługowych. Została otwarta w 2001 r. i znacząco odświeżona w 2011 r. Galeria posiada silną pozycję na rynku wrocławskim. Do atutów centrum należą: doskonała lokalizacja w centrum miasta, bardzo dobre skomunikowanie ze wszystkimi dzielnicami Wrocławia, jak również szeroki zasięg oddziaływania gwarantujący wysoką odwiedzialność oraz obroty.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
anty-termit(gość)
mają większość banków, mediów i gigantów internetowych, mało im?
Jedrek(gość)
Izraelczycy moga kupowac nieruchomosci n'a calym swiecie ale zaden obcokrajowiec nie moze kupic chocby 1 métra kwadratowego w Izraelu !  Czy to jest normalne ?
Gdd(gość)
Czy żydzi inwestują w Polskę brak w Polsce inwestorów? Znowu Żydzi zaczynaja wykupować Polskę? Co to za naród że musi się bogacić kosztem innych narodów!
Marek(gość)
Wiecie tyle co zjecie, sklepy zostają zmienia się operator budynku , co to ma do waszych zakupow, trochę zysku dla braci?
Rottweiler(gość)
Moja noga już tam nigdy nie postanie.
Welle(gość)
Dzięki za wiadomość. Teraz wiemy U KOGO KUPOWAĆ - a u kogo nie kupować.
To była moja ulubiona galeria dopóki nie wyniosły się z niej fajniejsze sieciówki odzieżowe. Nie lubię tych wielkich galerii motłochów gdzie jest masa ludzi zwłaszcza w dobie pandemii.(gość)
Ulubiona galeria
REKLAMA