Firma z sektora technologii medycznych nowym, dużym najemcą MDC 2 Park Kraków SouthMateriały prasowe

Firma z sektora technologii medycznych nowym, dużym najemcą MDC 2 Park Kraków South

Orzech
Orzech
REKLAMA

MDC 2 – deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych działający na polskim rynku – i Generali Real Estate (poprzez paneuropejski fundusz Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF) sfinalizowały najem budynku o powierzchni 36 200 mkw. w ramach MDC 2 Park Kraków South. Najemca – jedna z wiodących firm z branży technologii medycznych – jeszcze w tym roku zacznie działalność w obiekcie certyfikowanym w systemie BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

MDC 2 Park Kraków South tworzą trzy budynki dystrybucyjno-logistyczne o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 90 000 mkw. położone na działkach o łącznej powierzchni 19 hektarów. Projekt jest strategicznie zlokalizowany w Skawinie, 13 km od centrum Krakowa i niecałe 2 km od węzła autostrady A4.

Właścicielem projektu jest Generali Real Estate (poprzez paneuropejski Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF), specjalizujący się w inwestycjach w sektorze logistycznym w całej Europie i zarządzany przez Generali Real Estate SpA Società di gestione delrisparmio. Deweloperem projektu jest MDC 2.

Zgodnie z założeniami spółki Generali Real Estate, która w całym swoim europejskim portfolio koncentruje się na inwestycjach zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, oraz strategią MDC 2 , skoncentrowaną na ESG, przedsięwzięcie zostało zaprojektowane i zrealizowane z uwzględnieniem najlepszych praktyk w kontekście ochrony środowiska. Podobnie jak w przypadku innych swoich projektów, MDC 2 certyfikuje budynki MDC 2 Park Kraków South do standardu BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

Materiały prasowe
REKLAMA

Wszystkie budynki realizowane przez MDC 2 spełniają wymogi zrównoważonego budownictwa. 95% materiałów budowlanych w projekcie nadaje się do recyklingu, dachy budynków są zaprojektowane w sposób ułatwiający instalację paneli fotowoltaicznych, a w okolicy zaplanowano zróżnicowane biologicznie tereny zielone oraz strefę sportu i odpoczynku o nazwie Rest&Move.

– Z radością witam spółkę z branży technologii medycznych wśród najemców w naszym nowopowstającym projekcie magazynowym w Skawinie – powiedziała Katarzyna Dudzik, Development Director w MDC 2. – Jestem przekonana, że zarówno lokalizacja, jak i efektywność powierzchni zapewnią naszemu klientowi pomyślne prowadzenie działalności oraz umożliwią mu dalsze innowacje i rozwój na całym świecie.

– Fakt, że jedna z czołowych firm na światowym rynku technologii medycznej wybrała MDC 2 Park Kraków South świadczy o wysokiej jakości projektu, będącego w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta, dzięki innowacyjnym i zrównoważonym rozwiązaniom – dodał Pierre-David Baylac, Head of Logistics w Generali Real Estate.

Podczas transakcji usługi doradcze świadczyły spółki GT Law, Clifford Chance i JLL.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA