REKLAMA

SEK s.c.

Artykuły o SEK s.c.

Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się grupa instalacyjna w krajach nordyckich, wchodzi do Polski
Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się grupa instalacyjna w krajach nordyckich, wchodzi do Polski
Nimlas Group, najszybciej rozwijająca się oraz najbardziej rentowna grupa działająca w obszarze instalacji technicznych w krajach nordyckich, ogłosiła dziś wejście do Polski i Niemiec, które są pierwszymi europejskimi rynkami spółki poza Szwecją, Norwegią i Finlandią. Jest to element nowej strategii 4-40-4 – planu rozwoju Grupy, zakładającego osiągnięcie 4 mld EUR przychodów netto oraz 400 mln EUR EBITA do 2031 roku, w tym poprzez ekspansję na cztery nowe rynki europejskie. Wejście na polski rynek stanowi pierwszy etap realizacji nowej strategii rozwoju Nimlas Group. Spółka planuje zbudować silną lokalną platformę poprzez połączenie inwestycji typu greenfield oraz akwizycje.
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsce
OX2 oddała do eksploatacji kolejną dużą farmę wiatrową w Polsce
OX2 oddała do eksploatacji Farmę Wiatrową Wysoka, której właścicielem jest Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA. Na farmie zostały zainstalowane największe elektrownie wiatrowe w Polsce, osiągające niespotykaną dotąd moc na lokalnym rynku onshore.
OX2 oddaje do użytku dużą farmę wiatrową w woj. lubelskim
OX2 oddaje do użytku dużą farmę wiatrową w woj. lubelskim
Kolejna duża inwestycja OZE w województwie lubelskim, została oddana do uzytku. OX2 przekazała do eksploatacji inwestorowi Equitix Farmę Wiatrową Kraśnik o łącznej mocy 24,15 MW. W Kraśniku powstało 7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 24,15 MW, które produkować będą rocznie ok. 79 GWh energii. Farma będzie mogła zasilić rocznie około 16 000 gospodarstw.
Sytuacja w galeriach handlowych w Polsce się poprawia [RAPORT]
Sytuacja w galeriach handlowych w Polsce się poprawia [RAPORT]
W I kwartale br. ruch w galeriach spadł o blisko 5% rok do roku. Natomiast odwiedzających było o niecały 1% mniej niż rok wcześniej. Częstotliwość wizyt zmniejszyła się rok do roku o ponad 4%, za to zwiększył się czas spędzany w tego typu placówkach – wynika z obserwacji zachowań 450 tys. konsumentów w ponad 710 obiektach w Polsce.
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinem
Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinem
Szwedzki producent Habia Cable rozszerza działalność w Polsce. Firma otworzyła właśnie nowy zakład produkcyjny, który powstał na zakupionym gruncie pod Szczecinem, w miejscowości Dołuje w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim.
Skanska sprzedała poznański biurowiec Nowy Rynek D szwedzkiej spółce Eastnine
Skanska sprzedała poznański biurowiec Nowy Rynek D szwedzkiej spółce Eastnine
Skanska sprzedała biurowiec Nowy Rynek D w Poznaniu spółce Eastnine za 121 mln euro, czyli około 1,3 mld SEK. Jest to pierwsza transakcja pomiędzy firmami w Europie Środkowo-Wschodniej.
Szwedzki koncern Ericsson zwiększy zatrudnienie w Polsce
Szwedzki koncern Ericsson zwiększy zatrudnienie w Polsce
Następna znana i duża zagraniczna firma zdecydowała się po raz kolejny zwiększyć zatrudnienie w Polsce. Tym razem jest to szwedzki koncern Ericsson AB. Ta globalna firma planuje powiększyć swoje polskie centra badań i rozwoju w Polsce, które znajdują się w Krakowie i Łodzi.
W Zieleńcu przed nowym sezonem narciarskim realizowanych jest kilka nowych inwestycji [ZDJĘCIA]
W Zieleńcu przed nowym sezonem narciarskim realizowanych jest kilka nowych inwestycji [ZDJĘCIA]
W Zieleńcu przed nowym sezonem narciarskim poczyniono kilka nowych inwestycji, które mają jeszcze ba...
[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławie
[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławie
Szwedzki koncern Essity (dawna nazwa: SCA Hygiene Products) – jedna z największych zagranicznych fir...
[Wrocław] Aktywiści mają pomysły, jak walczyć ze smogiem
[Wrocław] Aktywiści mają pomysły, jak walczyć ze smogiem
Wrocławskie ruchy miejskie wystosowały apel do prezydenta Rafała Dutkiewicza w sprawie walki ze smog...
REKLAMA