Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod SzczecinemPatrycja Harasimowicz / habia.com

Szwedzka firma Habia Cable otworzyła nowy zakład produkcyjny pod Szczecinem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Szwedzki producent Habia Cable rozszerza działalność w Polsce. Firma otworzyła właśnie nowy zakład produkcyjny, który powstał na zakupionym gruncie pod Szczecinem, w miejscowości Dołuje w województwie zachodniopomorskim, w powiecie polickim.

Decyzja była spowodowana wzrostem produkcji w ostatnich trzech latach i planami dalszego rozwoju w Polsce. Nowy, własny zakład produkcyjny ma sprostać rosnącemu popytowi i umożliwić firmie dalszy rozwój produkcji wiązek przewodów, która w ostatnich latach odnotowała silny wzrost.

Habia Cable posiada też fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Lubieszyn koło Szczecina. Rozwój produkcji spowodował, że brakowało powierzchni w wynajmowanym budynku. Przeniesienie wszystkich wydziałów nastąpi między 21 października a 1 listopada 2022 r.

– Od 2015 roku nasze obroty rosną średnio o 17% rocznie. W ostatnich latach obserwujemy rosnący popyt na duże projekty i wzrost zamówień od klientów z sektora obronnego, przemysłowego i przemysłu offshore. Po prostu osiągaliśmy granice tego, co byliśmy w stanie dostarczyć pod względem skali – podkreśla Agnieszka Pawłowska, dyrektor zarządzająca Habia Cable Poland, w komunikacie prasowym.

Nowa fabryka to prawie 5000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, w porównaniu do niespełna 2900 mkw., którą Habia Cable dysponowała w poprzednim zakładzie produkcyjnym.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PTB NICKEL Sp. z o. o.

Patrycja Harasimowicz / habia.com
REKLAMA
Patrycja Harasimowicz / habia.com
Patrycja Harasimowicz / habia.com

O inwestorze:

Habia Cable jest producentem specjalistycznych rozwiązań kablowych w sektorach: komunikacyjnym, morskim, przemysłowym, obronnym i energetycznym. Firma została założona w Szwecji w 1941 roku.

Zakłady produkcyjne znajdują się w Szwecji, Niemczech, Polsce i Chinach. W 2020 r. firma zatrudniała łącznie 518 pracowników i osiągnęła obrót w wysokości 804 mln SEK (około 77 mln EUR).

Habia Cable jest w stu procentach własnością szwedzkiego holdingu przemysłowego Beijer Alma AB, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA