Kołbaskowo: Pod Szczecinem powstała fabryka wózków widłowych Grupy KION

Kołbaskowo: Pod Szczecinem powstała fabryka wózków widłowych Grupy KION

REKLAMA
Jeden z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej na świecie – Grupa KION, w skład której wchodzą tak znane marki jak Linde, STILL i Dematic, zainwestował w budowę fabryki w Polsce. Zakład produkcyjny powstał w Kołbaskowie pod Szczecinem, zaledwie 2 kilometry od granicy z Niemcami. Inwestycja zlokalizowana została na 18-hektarowej działce. W obiekcie o powierzchni ponad 44 tys. mkw. pracę docelowo do 2023 roku znajdzie 150 osób. Grupa KION zainwestuje łącznie 60 milionów euro.
Fabrykę dla Grupy KION wybudowała w formule BTS (build-to-suit –obiekt magazynowo-produkcyjny projektowany i budowany dla dedykowanego odbiorcy) firma Panattoni Europe. Prace budowlane ruszyły w ubiegłym roku i trwały niecałe 10 miesięcy. Aktualnie zakład będzie wyposażany w linie montażowe. Pełna produkcja ma ruszyć wiosną 2021 roku. W budynku – oprócz części produkcyjnej – znajdzie się także centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Docelowo Grupa KION planuje zatrudnić w Kołbaskowie 150 osób
W fabryce w całości będą powstawać wózki widłowe, włączając w to także testy silników. W nowym zakładzie będą produkowane wózki widłowe marki Linde przeznaczone do ładunków o wadze do 3,5 tony. KION przeniesie do Polski produkcję seryjną tych urządzeń z zakładów w Aschaffenburgu (Niemcy) i Xiamen (Chiny).

Inwestor zadbał o środowisko

REKLAMA
Obiekt został zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju, zgodnie z certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie VERY GOOD, co gwarantuje realizację budynku zgodnie z bardzo restrykcyjnymi wytycznymi odnośnie ochrony środowiska. Jest to zgodne z filozofią działania Grupy KION, która dba o środowisko, co charakteryzuje również portfolio produktów Grupy. Obecnie około 85 procent wózków przemysłowych, produkowanych przez firmę, jest już zasilanych elektrycznie.

Znany inwestor

Niemiecka Grupa KION to jeden z największych na świecie dostawców rozwiązań usprawniających przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach dystrybucyjnych. Firma jest notowana na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX). Koncern jest też największym w Europie i drugim na świecie producentem wózków przemysłowych oraz czołowym dostawcą technologii automatyzacji. Firma szacuje, że na całym świecie pracuje ponad 1,4 miliona urządzeń do transportu poziomego i ponad 6000 systemów wyprodukowanych przez Grupę KION. Firma zatrudnia obecnie ponad 33 tysiące pracowników. W roku 2018 wypracowała łączne obroty o wartości 8 mld euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA