Hillwood Wrocław Wschód w pełni skomercjalizowany. Kolejna duża transakcja najmuźródło: Hillwood

Hillwood Wrocław Wschód w pełni skomercjalizowany. Kolejna duża transakcja najmu

REKLAMA
Wielki park magazynowy Hillwood Wrocław Wschód właśnie został w pełni skomercjalizowany. Najnowszym najemcą parku Hillwood została jedna z największych polskich firm transportowych Regesta z Pińczowa, która wynajęła w tym parku ponad 17,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. 
REKLAMA
Cały park Hillwood Wrocław Wschód składają się z siedmiu hal o łącznej powierzchni ponad 210 tys. mkw. i jest jednym z największych parków w Aglomeracji Wrocławskiej. Ostatni najemca Hillwood Wrocław Wschód – firma Regesta S.A. świadczy usługi z zakresu transportu samochodowego towarów oraz spedycji krajowej i międzynarodowej, specjalizując się w transportach z naczepami typu coil-mulda, a także usługi logistyczne, w tym magazynowanie.

– To już kolejna powierzchnia magazynowa, jaką zagospodarowaliśmy pod potrzeby naszego klienta. Dzięki bogatemu doświadczeniu proponujemy partnerom nie tylko obsługę terminalową opartą na składowaniu i magazynowaniu towarów powierzonych, obsłudze załadunków, ale również szeroką gamę opracowanych indywidualnie operacji pozwalających na kompleksową obsługę logistyczną uwzględniającą specyfikę przedsiębiorstwa i produktów. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby klienta, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną lokalizację i nasz wybór padł właśnie na projekt Hillwood w Krajkowie – mówi Tomasz Kulig, dyrektor ds. logistyki w spółce Regesta.

Centrum logistyczne Hillwood Wrocław Wschód zlokalizowane jest w miejscowości Wojkowice (w gminie Żórawina), przy zjeździe Wrocław Wschód autostrady A4. Hale magazynowe oddalone są zaledwie o 20 km od centrum Wrocławia oraz 25 km od portu lotniczego Wrocław Starachowice.

– Hala wynajęta przez firmę Regesta została wybudowana w podwyższonym standardzie odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – oraz dostosowana do potrzeb i wymagań klienta. Jednym z nich było wyposażenie magazynu w strefę ładowania wózków widłowych. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 50 Kw, co nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska, ale również obniży koszty eksploatacyjne naszym najemcom – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

– Firma Regesta znajduje się obecnie w fazie ekspansji, a Hillwood Wrocław Wschód to jej pierwsza lokalizacja na Dolnym Śląsku. Najemca, podejmując decyzję o wyborze magazynu, kierował się jego szybką dostępnością. Istotne było także to, aby powierzchnia odpowiadała potrzebom firmy o tym profilu działalności również w przyszłości – mówi Marcin Łukoszko, starszy doradca ds. projektów BTS / BTO w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

W parku Wrocław Wschód, podobnie, jak we wszystkich budynkach Hillwood, zamontowane zostało oświetlenie LED. Na terenie centrum magazynowego deweloper wybudował duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Lokalizacja inwestycji zapewnia również szybki i wygodny dojazd dla pracowników – zaledwie 100 metrów od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a dojazd autobusem do centrum Wrocławia trwa około 20 minut.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Inwestor(gość)
To teraz przeforsujcie rondo na skrzyżowaniu w Wojkowicach albo liczcie się z opóźnieniami  w tych dojazdach dzięki światłom,które generują potężne korki.  Jedno podejście do ronda było, Żórawina wywaliła kupę kasy dokładając się do projektu,który trafił do szuflady. Resztę kasy na inwestycję pochłonęło nie wiadomo co, czyli jak zazwyczaj premie w DSDik. Jak można się chwalić inwestycja, jeśli jedyna główna droga w przypadku zatoru na A4 jest nieprzystosowana totalnie do zapewnienia płynności ruchu?
REKLAMA