Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku źródło: Hillwood Polska

Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Park logistyczny Hillwood Oleśnica Południe ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemcom w sumie 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i w większości jest już wynajęty. Wolnej powierzchni pozostało nieco ponad 9,5 tys. mkw.
Największym najemcą parku został jeden z czołowych producentów mebli w Polsce – firma Mirjan24, która podjęła decyzję o ulokowaniu w nim swojego głównego centrum magazynowo-dystrybucyjnego na Polskę i Niemcy. Pracę znajdzie w nim na początek kilkadziesiąt osób. Jednak zapotrzebowanie na pracowników będzie systematycznie rosło, gdyż w przyszłości ma obowiązywać system pracy zmianowej. Pozwoli on w pełni wykorzystać potencjał obiektu oraz zrealizować plany rozwojowe firmy.
Mirjan24 w parku logistycznym Hillwood Oleśnica Południe wynajął ponad 22 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz około 600 mkw. biurowej. 
Hillwood Polska

– Oleśnica jest nową i bardzo perspektywiczną lokalizacją na magazynowej mapie Dolnego Śląska. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej i technicznej od samego początku park logistyczny Hillwood Oleśnica cieszy się zainteresowaniem wśród najemców – szczególnie z branż motoryzacyjnej, logistycznej oraz e-commerce. Duże znaczenie dla naszych partnerów biznesowych mają tutaj również bliskie sąsiedztwo Wrocławia oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.
REKLAMA
Hillwood Polska
Park Hillwood Oleśnica Południe to hala magazynowa wysokiego składowania o wysokości 10 m. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w powstającym magazynie zostanie zamontowane oświetlenie LED. Budynek będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Na terenie inwestycji znajdzie się duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Magazyn o powierzchni 53 tys. mkw. dostosowany jest również do prowadzenia lekkiej produkcji
Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i bardzo ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny w ubiegłym roku rejon Wrocławia zajmował trzecie miejsce w kraju, zaraz za stolicą i Górnym Śląskiem.
Dzięki nowej inwestycji pod Oleśnicą, Hillwood jeszcze bardziej umocni swoją pozycję w rejonie Dolnego Śląska. Dotychczas firma dostarczyła tu ponad 332 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, zlokalizowanej w czterech parkach – Wrocław Siechnice, Wrocław Bielany, Wrocław Wschód I oraz Wrocław Wschód II. Z magazynów należących do Hillwood korzystają m.in. prężnie rozwijające się w tym regionie firmy z sektora motoryzacyjnego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA