Następna znana i duża zagraniczna firma zdecydowała się po raz kolejny zwiększyć zatrudnienie w Polsce. Tym razem jest to szwedzki koncern Ericsson AB. Ta globalna firma planuje powiększyć swoje polskie centra badań i rozwoju w Polsce, które znajdują się w Krakowie i Łodzi.
W ciągu najbliższego roku powstanie w nich 350 nowych miejsc pracy. Aktualnie w obu centrach R&D firmy Ericsson w Krakowie i Łodzi zatrudnionych jest blisko 1700 osób.
– Jesteśmy zlokalizowani w Polsce, ale pracujemy globalnie, tworząc zespoły projektowe ze specjalistami z 20 kolejnych centrów R&D firmy Ericsson na świecie. W naszym Centrum R&D w Łodzi i w Krakowie zatrudnimy osoby z doświadczeniem w sektorze telekomunikacyjnym. W naszych projektach wykorzystujemy rozwiązania oparte o technologie C++, Java, .Net, Erlang oraz Python, a także Golang, Groovy, czy też technologię Cloud. Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów i testerów – mówi Stefan Znarowski, nowy szef centrum R&D firmy Ericsson.



![Imperial Capital realizuje 266 mieszkań w projekcie Look Up House w Krakowie [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/160/32/660384_100x70.jpg)

![Developer Murapol planuje budowę osiedla Murapol UniverCity w Łodzi, na terenie dawnej hali Expo przy ul. Stefanowskiego [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/130/2/695938_100x70.png)

![Uniwersytet Warszawski zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym w Warszawie [ZDJĘCIA +WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/16/16/83728_100x70.jpg)
![Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego w centrum Warszawy? [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/49/49/616497_100x70.jpg)




![[Dolny Śląsk] Szwedzkie SCA Hygiene Products rozbuduje fabrykę w Oławie](https://investmap.pl/_i/image/155/27/26011_100x70.jpg)


![[Łódź] Największa transakcja biurowa w 2016 r. w Łodzi](https://investmap.pl/_i/image/11/11/29707_100x70.jpg)
![[Kraków] Międzynarodowa firma informatyczna wynajęła biura DOT Office w Krakowie](https://investmap.pl/_i/image/96/96/29792_100x70.jpg)

![[Wrocław] Kolejna wielka inwestycja: będą u nas produkować nadwozia do szybkich pociągów](https://investmap.pl/_i/image/210/82/26578_100x70.jpg)
![[Aglomeracja Wrocławska] UPM Raflatac zainwestuje kolejne 35 mln euro](https://investmap.pl/_i/image/214/86/28374_100x70.jpg)
