I miejsce dla Inpro za prestiżową inwestycję Kwartał Kamienic

I miejsce dla Inpro za prestiżową inwestycję Kwartał Kamienic

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Kwartał Kamienic, luksusowa inwestycja giełdowej spółki Inpro S.A., została doceniona przez Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku. W konkursie „Buduj bezpiecznie” organizowanym przez tę instytucję, Inpro zajęło I miejsce za realizację swojego prestiżowego kompleksu. Wręczenie nagród odbyło się 4 listopada br. w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska w Dworze Artusa w Gdańsku. 


„I miejsce za realizację naszej prestiżowej inwestycji Kwartał Kamienic w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, to istotny argument mówiący, iż w projektach kierujemy się szczególnymi wartościami, prowadząc roboty budowlane w sposób maksymalnie bezpieczny dla człowieka”.
– podkreśla Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku nagradza osoby oraz firmy najlepiej dbające o bezpieczeństwo zatrudnionych. Celem prowadzonego konkursu „Buduj bezpiecznie” jest upowszechnianie higienicznych warunków pracy na placach budów, a także promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Działania prowadzone przez Inspektorat mają przyczynić się do wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.Kwartał Kamienic to luksusowy kompleks apartamentów, budowanych w wysokim standardzie. W samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej, powstają imponujące kamienice z 90 luksusowymi apartamentami o powierzchniach od 30 do 99 m². Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją formę, charakter, a także bryłę i wystój elewacji wyraźnie nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice uformują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru.

Kwartał Kamienic zostanie wykończony szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z fontanną, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców będą również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Wnętrza luksusowych apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze światowe trendy.

 

REKLAMA

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic będzie wynosiła 5.814 m2. Ceny kształtują się od 13.000 zł/m².

  

***

 

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku Trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną, 150-osobową kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych.  Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA