Inpro sprzedało blisko 40% apartamentów  w inwestycji Kwartał Kamienic

Inpro sprzedało blisko 40% apartamentów w inwestycji Kwartał Kamienic

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW, realizuje zgodnie z planem inwestycję Kwartał Kamienic. Prawie 40% apartamentów zostało sprzedanych, a w aktualnej ofercie jest 51, spośród wszystkich 83 apartamentów zaplanowanych w tym kompleksie. Kwartał Kamienic to unikalny projekt architektoniczny ze względu na prestiżową lokalizację w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku oraz architekturę dopasowaną do historycznej zabudowy miasta. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał br.


Kwartał Kamienic to luksusowy kompleks apartamentów budowany w starannie wyselekcjonowanym miejscu w Gdańsku naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej. Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji wyraźnie nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice uformują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru.


Do dyspozycji kupujących pozostało 51 luksusowych apartamentów o powierzchniach od 30 do 80 m² oraz 7 lokali handlowo-biurowych o powierzchniach od 58 do 470 m².

 

„Sprzedaż apartamentów i lokali handlowych w Kwartale Kamienic idzie zgodnie z planem. Inwestycję kierujemy do wybranej grupy zamożnych klientów, którzy zwracają uwagę na detale, jak historyczna lokalizacja, ciekawa architektura czy wysoki standard wykonania, a także dodatkowe udogodnienia: sala fitness, sauna, siłownia czy bilard z pokojem wypoczynkowym – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.

REKLAMA

 

Kwartał Kamienic zostanie wykończony szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z fontanną, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców będą również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Wnętrza luksusowych apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze światowe trendy.

 

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2011 roku, a ich zakończenie planowane jest na III kwartał 2012 roku. Ceny kształtują się od 13.000 zł netto/m². Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic będzie wynosiła 5.814 m2.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA