Kwartał Kamienic będzie ukończony już za dwa miesiące

Kwartał Kamienic będzie ukończony już za dwa miesiące

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Inpro finalizuje realizację inwestycji Kwartał Kamienic w Gdańsku. Obecny etap budowy to stan surowy zamknięty. Trwają prace wykończeniowe wnętrz. Kwartał Kamienic to unikalny projekt architektoniczny ze względu na prestiżową lokalizację w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku oraz architekturę dopasowaną do historycznej zabudowy miasta. Projekt został opracowany przez architekta prof. Antoniego Taraszkiewicza. Oddanie inwestycji planowane jest na koniec września br., natomiast 7 września odbędzie się uroczystość oficjalnego odsłonięcia fontanny Neptuna, zlokalizowanej na patio Kwartału Kamienic. Autorem fontanny jest Tomasz Radziewicz, polski rzeźbiarz i rysownik.


Kwartał Kamienic to imponujący kompleks 90 luksusowych apartamentów o powierzchniach od 30 do 99 m², budowany w starannie wyselekcjonowanym miejscu w Gdańsku naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej. Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice formują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru.

 

Obecny etap budowy to stan surowy zamknięty, z zamontowaną stolarką okienną, drzwiami zewnętrzne oraz ścianami wewnętrznymi. Trwają prace wykończeniowe wnętrz.
 

REKLAMA

„Kwartał Kamienic należy do segmentu luksusowych apartamentów. To unikalna inwestycja, którą wyróżnia prestiżowa lokalizacja, architektura wpisująca się w historyczną zabudowę miasta, wysoki standard i jakość wykonania. Budowana jest w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku i jako jedyna posiada dwupoziomowy parking podziemny oraz bogatą część rekreacyjną jak sala fitness, sauna, siłownia czy bilard z pokojem wypoczynkowym.” – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.

 

Kwartał Kamienic wykończany jest szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z fontanną, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców będą również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Wnętrza luksusowych apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze światowe trendy.
 
 

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2010 roku, a ich zakończenie planowane jest na koniec września 2012 roku. Ceny kształtują się od 13.000 zł netto/m². Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic wyniesie 5.814 m2.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA