Inpro otrzymało pozwolenie na użytkowanie inwestycji Kwartał Kamienic

Inpro otrzymało pozwolenie na użytkowanie inwestycji Kwartał Kamienic

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Inpro SA, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na GPW w Warszawie, otrzymał pozwolenie na użytkowanie prestiżowej inwestycji Kwartał Kamienic wybudowanej w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku. Rozpoczęto przekazywanie 46 sprzedanych apartamentów wykończonych pod klucz. Projekt Kwartału Kamienic został opracowany przez architekta prof. Antoniego Taraszkiewicza z Pracowni Projektowej FORT.
 
Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie Kwartału Kamienic została wydana 29 października br. Inpro rozpoczęło już przekazywanie 46 luksusowych apartamentów wykończonych pod klucz, które zostały sprzedane w tej inwestycji. Do dyspozycji kupujących pozostało 44 apartamentów oraz 6 lokali handlowo-usługowych.  

 


Kwartał Kamienic to imponujący kompleks 90 luksusowych apartamentów o powierzchniach od 30 do 99 mkw. Wybudowany jest przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety w starannie wyselekcjonowanym miejscu w Gdańsku naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej. Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice formują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru. Tutaj usytuowana jest fontanna Neptuna projektu Tomasza Radziewicza, polskiego rzeźbiarza i rysownika.


„Kwartał Kamienic to jedna z naszych unikalnych inwestycji. Wyróżnia się prestiżową lokalizacją, architekturą wpisującą się w historyczną zabudowę miasta i wysokim standardem wykonania. To jedyna inwestycja w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, która posiada dwupoziomowy parking podziemny oraz bogatą część rekreacyjną jak
sala fitness, sauna, siłownia czy bilard z pokojem wypoczynkowym.” – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.

REKLAMA


Wnętrza luksusowych apartamentów w Kwartale Kamienic są wykończone w standardzie pod klucz. Wyposażone są w drzwi antywłamaniowe zewnętrzne oraz fornirowane drewnem naturalnym drzwi wewnętrzne z klamkami. Na podłogach są położone drewniane panele, łazienki i kuchnie wykończono gresem i terakotą oraz wysokiej jakości armaturą sanitarną. Rodzaj i kolorystykę elementów wykończenia nabywcy apartamentów mogli wybrać z katalogu specjalnie opracowanego przez dział aranżacji Inpro SA.


Kwartał Kamienic
wykończony jest szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostały wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z nową fontanną Neptuna, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców są również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank.


Inwestycję rozpoczęto wiosną 2010 roku. Ceny kształtują się od 9.900 zł netto za mkw. Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic wynosi 5.814 m2.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA