Nowoczesny system kontroli dostępu w inwestycji Kwartał Kamienic

Nowoczesny system kontroli dostępu w inwestycji Kwartał Kamienic

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Kwartał Kamienic, luksusowy kompleks apartamentów budowanych w Gdańsku przez giełdową Spółkę Inpro S.A., zostanie wyposażony w najnowocześniejszy system kontroli dostępu. Dzięki zaawansowanej technologicznie cyfrowej sieci wideofonowej z rozbudowanym monitoringiem składającym się z 64 kamer, przyszli mieszkańcy będą mieli zapewnioną wygodę oraz poczucie bezpieczeństwa.


System wideofonowy, zaprojektowany dla inwestycji Kwartał Kamienic, umożliwi pełną kontrolę osób wchodzących i wychodzących z kompleksu. Będzie działał na wszystkich poziomach budynków, również w hali garażowej, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie dla parkujących tam samochodów. Zainstalowany w apartamencie dyskretny, nowoczesny odbiornik audio-wideo umożliwi podgląd zarówno wejść do budynku, jak i wewnętrznego dziedzińca z placem zabaw, co będzie niewątpliwym atutem dla rodzin z dziećmi.


System, poprzez funkcję „intercom”, zapewni łatwą komunikację nie tylko z portierem i innymi mieszkańcami, ale również ze strefą fitness. W wygodny sposób będzie można zarezerwować ulubiony przyrząd do ćwiczeń w pomieszczeniu rekreacyjnym. Wśród specjalnych funkcji, system będzie posiadał na panelu wejściowym m.in. przycisk „alarm” natychmiast wzywający portiera. Pomocna będzie również opcja przywołania windy przed wyjściem z apartamentu, co niewątpliwie pozwoli na sprawniejszą organizację dnia. W parze z zaawansowaną technologią systemu idzie również prostota obsługi, co ma niewątpliwe duże znaczenie dla mieszkańców. Pełną wygodę i funkcjonalność zapewnią proste czytniki kontroli dostępu: nowoczesne breloki i karty zbliżeniowe, umożliwiające swobodne poruszanie się po całym kompleksie bez konieczności posługiwania się kluczem czy dodatkowymi kodami wejściowymi. Bramę wjazdową do kompleksu apartamentów, garażu, jak i wszystkich drzwi wewnętrznych ma obsługiwać ten sam pilot.


„Kwartał Kamienic jest luksusową inwestycją, budowaną w wysokim standardzie, stąd wymaga precyzyjnie dobranych rozwiązań, również w kwestii monitoringu. Jesteśmy przekonani, że wszystkie funkcje systemu kontroli dostępu spełnią wysokie wymagania naszych klientów, również w zakresie bezpieczeństwa, a mieszkanie w Kwartale Kamienic będzie niewątpliwą przyjemnością”.
– mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.


Kwartał Kamienic
to luksusowy kompleks apartamentów. W samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej, powstają imponujące kamienice z 90 luksusowymi apartamentami o powierzchniach od 30 do 99 m². Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją formę, charakter, a także bryłę i wystój elewacji wyraźnie nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice uformują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru.

Kwartał Kamienic zostanie wykończony szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z fontanną, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców będą również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Wnętrza luksusowych apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze światowe trendy.

REKLAMA

 

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic będzie wynosiła 5.814 m2. Ceny kształtują się od 13.000 zł/m². Do dyspozycji kupujących pozostało 58 apartamentów.

 

***

 

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku Trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną, 150-osobową kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych.  Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA