GDDKiA ogłasza przetarg na opracowanie przebiegu DK7 od Rabki-Zdroju do granicy ze SłowacjąGDDKiA

GDDKiA ogłasza przetarg na opracowanie przebiegu DK7 od Rabki-Zdroju do granicy ze Słowacją

Orzech
Orzech

Po przedstawieniu w ubiegłym roku Studium korytarzowego, czas na kolejny etap prac nad projektem nowej drogi krajowej nr 7 od Rabki-Zdroju do Chyżnego. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) szuka biura projektowego, które przeanalizuje cztery możliwe warianty przebiegu dwujezdniowej trasy o długości ok. 35 km i parametrach drogi ekspresowej.

W ramach Studium korytarzowego przygotowano dziewięć wariantów przebiegu nowej drogi. Do dalszych prac, na etapie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), zostały rekomendowane cztery warianty – I, IIA, VIA i ostatni, zawierający elementy wszystkich wariantów rozpatrywanych w ramach Studium, łącznie z możliwym nowym przebiegiem. Przyszły wykonawca dokumentacji STEŚ-R będzie również sprawdzał możliwość zmiany wariantu IIA i poprowadzenia drogi po zachodniej stronie Chyżnego.

– W ubiegłym roku udostępniliśmy kierowcom tunel na Zakopiance. Trwa budowa kolejnego jej odcinka: w kierunku Nowego Targu. Już teraz myślimy jednak o tym, jak będzie należało rozbudowywać sieć drogową w rejonie Podtatrza w kolejnych latach. Dlatego konsekwentnie przygotowujemy się do budowy drogi o parametrach drogi ekspresowej między Rabką a granicą polsko-słowacką w Chyżnem – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

REKLAMA