Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi otworzył pierwszą fabrykę w Polscerzeszow.uw.gov.pl

Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi otworzył pierwszą fabrykę w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Polsce. Nowy zakład produkcyjny SaarGummi Group działa już w Sędziszowie Małopolskim w województwie podkarpackim. To pierwszy zakład tej firmy w Polsce. Spółka należy do największych producentów systemów uszczelnień dla przemysłu motoryzacyjnego. Fabryka działa na terenie DL Invest Park Sędziszów.

– To jest dumny moment dla nas, ponieważ fabryka w Sędziszowie Małopolskim będzie odpowiedzialna za 100% produkcji tych niezbędnych elementów. Standardowa wielkość naszych zakładów to 600-800 osób, na powierzchni około 20 tys. mkw. – podkreśla Piotr Gąska, COO SaarGummi Group. – Kolejny raz w mojej karierze zawodowej wracam na Podkarpacie i kolejny raz jestem pod wrażeniem lokalnego wsparcia dla naszych inwestycji ze strony władz oraz przyszłych businessowych sąsiadów – dodaje.

CQLT SaarGummi Technologies S.à rl z siedzibą w Remich (Luksemburg) jest dostawcą systemów uszczelniających dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupa SaarGummi produkuje łącznie w 19 lokalizacjach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Głównymi odbiorcami są: Daimler, BMW, General Motors, Volkswagen / Porsche i Ford. Największym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa.

W czerwcu 2011 roku Grupa SaarGummi została przejęta przez państwowy chiński konglomerat CQLT (Chonqing Light Textile Industry Holding), jedną z największych firm w Chinach.

REKLAMA

Grupa SaarGummi – to trzy segmenty biznesowe Automotive, Industries i SaarGummi Neo. Zatrudniająca blisko 6000 pracowników firma działa w lokalizacjach w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Podczas gdy SaarGummi Automotive jest jednym z wiodących międzynarodowych producentów technologicznie wysokiej jakości systemów uszczelniania karoserii, SaarGummi Industries produkuje i sprzedaje zaawansowane rozwiązania na bazie gumy dla sektora budowlanego na całym świecie. Od 2015 roku te dwa segmenty biznesowe zostały uzupełnione przez "Ideenschmiede" SaarGummi Neo. Jest to nadrzędna platforma innowacyjna całej Grupy SaarGummi, w której gromadzone i promowane są innowacyjne podejścia do rozwoju procesów i produktów.

DL Invest Group

DL Invest Park Sędziszów to inwestycja strategicznie zlokalizowana tuż obok węzła autostrady A4 oraz w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Projekt położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 minut oraz Rzeszowa, który od DL Invest Park Sędziszów dzieli około 25-minutowa podróż samochodem.

Polska przoduje w regionie, jeśli chodzi o dostępność wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów, a Podkarpacie cechuje wciąż wysoka dostępność pracowników produkcyjnych. Dla SaarGummi Sędziszów Małopolski to zabezpieczenie unikalnej lokalizacji łączącej dostępność kadry inżynierskiej, jak i pracowników produkcyjnych, co umożliwi w przyszłości umiejscowienie profilu produkcji, który obecnie firma prowadzi w krajach sąsiednich. Polska, jako nowy kraj na mapie lokalizacji Grupy pozwoli na dalsze zdywersyfikowanie działalności operacyjnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA