Globalny koncern otworzył nową polską siedzibę w biurowcu Lakeside w WarszawieGrupa 5 Architekci

Globalny koncern otworzył nową polską siedzibę w biurowcu Lakeside w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wywodząca się ze Szwecji globalna firma z branży przetwórstwa i pakowania żywności Tetra Pak zatrudnia blisko 24 tys. pracowników w 160 krajach na świecie, w tym w Polsce. 1 czerwca 2024 roku firma przeniosła swoją polską siedzibę zlokalizowaną w Warszawie do biurowca Lakeside, w którym zajmie ok. 1200 mkw. przestrzeni biurowej.

– Tetra Pak od wielu lat umacnia swoją pozycję czołowego dostawcy rozwiązań dla branży spożywczej na polskim rynku, ale i cenionego pracodawcy. Dlatego w nowym biurze chcemy stworzyć naszym pracownikom nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, które będzie odpowiedzią na funkcjonalne potrzeby związane z elastyczną pracą, a jednocześnie będzie miejscem wspólnych aktywności stymulujących kreatywność i pracę zespołową. Nowe biuro spełnia również wysokie normy środowiskowe, co przybliża nas do celu firmy Tetra Pak, jakim jest redukcja śladu węglowego we własnej działalności – mówi Jacek Świgoń, dyrektor sprzedaży Tetra Pak w Polsce.

Zlokalizowany na Mokotowie biurowiec Lakeside przyciąga najwyższej rangi najemców, oferując korzystną lokalizację, szereg przyszłych udogodnień, m.in. lokal gastronomiczny z kawiarnią, pełną infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych oraz wyjątkowy widok na sąsiadujący park i jezioro.

– Nie osiadamy na laurach w pracy nad komercjalizacją Lakeside. Pomimo ogromnego sukcesu jakim było ogłoszony 80 proc. poziom wynajęcia, dalej prężnie staramy się pozyskać kolejnych najemców. Dlatego też cieszy nas, że już teraz możemy ogłosić, iż kolejna światowej rangi firma wkrótce wprowadzi się do biurowca. Świadczy to o jakości tej inwestycji, która jest najwyższej klasy biurowcem, wyróżniającym się wśród warszawskich nieruchomości – mówi Wiktoria Weilandt, Senior Consultant, Office Agency, JLL.

– Nowoczesne, dobrze skomunikowane biuro to jeden z najważniejszych czynników zapewniających komfort pracownikom. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Tetra Pak w wyborze miejsca działalności dopasowanego do potrzeb firmy. Nowa lokalizacja zapewnia nie tylko świetny dostęp do niezbędnych usług i miejsc do wypoczynku, ale także transportu. Oprócz komunikacji miejskiej, pracownicy firmy będą mogli korzystać z dodatkowych miejsc parkingowych przy jednym z wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego, które udało się nam zapewnić – mówi Ewa Duszyńska, Director at CBRE Advisory & Transaction Services.

Oprócz Tetra Pak, wśród najemców Lakeside są takie firmy jak: Hewlett Packard Enterprise (HPE), Bonduelle Polska, Grupa Polenergia czy Lux Med.

Lakeside oferuje łącznie 23 834 mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie. Za projekt architektoniczny biurowca była odpowiedzialna Grupa 5 Architekci, natomiast firma budowlana PORR była jego generalnym wykonawcą.

REKLAMA

– Lakeside jest naszą pierwszą, a tym samym najważniejszą inwestycją w Warszawie, która stanowi świadectwo jakości naszych nieruchomości. To niezwykły biurowiec, łączący zarówno innowację jak i technologię z bliskością zieleni i natury, które sprawiają, iż jest to szczególny budynek zarówno pod względem projektowym jak i komfortu jaki zapewnia swoim najemcom. Cieszy nas, że taka firma jak Tetra Pak jako kolejna doceniła wszystkie walory Lakeside – mówi Karolina Pawłowska, Development & Leasing Manager, ATENOR Poland.

Biurowiec Lakeside zlokalizowany przy ul. Szturmowej 2 wyróżnia się doskonałą lokalizacją, zachwycającą najemców zarówno wyjątkowym widokiem na zielony park i jezioro, jak i położeniem komunikacyjnym. Tuż obok znajduje się Uniwersytet Warszawski oraz stacja metra Służew i Wilanowska (3 przystanki tramwajowe). W bliskiej odległości znajdują się także przystanki tramwajowe i autobusowe, a dojazd do Lotniska Chopina zajmuje kilkanaście minut.

W Lakeside natura jest na wyciągnięcie ręki, nie tylko w przylegającym parku, ale również wewnątrz budynku, którego każdy zakątek jest wypełniony zielenią. Biurowiec wyróżnia się przestrzenią, która jest równie nowoczesna jak i ekologiczna. Inwestycja została zrealizowana z zachowaniem najwyższej staranności i jakości w kwestiach zrównoważonego rozwoju podczas całego procesu projektu.

Ze względu na dbałość o środowisko, ATENOR wykorzystał możliwości ograniczenia śladu węglowego podczas budowy, wykorzystując odnawialne źródła energii. O jego zielonych walorach, świadczy fakt, że budynek już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM, na najwyższym poziomie „Outstanding”, oraz certyfikat WELL na poziomie „Gold”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Lakeside

Lakeside

Dostępna powierzchnia: 2160 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Outstanding , WELL - Gold
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 17.50 EUR
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/60
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania