Hala Amazona w Bielanach Wrocławskich ma nowego właściciela

Orzech
Jedno z centrów logistycznych Amazona pod Wrocławiem, które ta firma wynajmuje, ma nowego właściciela. Kupił je Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, która nabyła nieruchomość w imieniu Hines Pan-European Core Fund (HECF). Sprzedającym jest GLL Real Estate Partners (GLL), zarządca funduszu wchodzącego w skład Macquarie Group. Wartość transakcji nie została ujawniona.
Park logistyczny o powierzchni 123 499 mkw. jest w całości wynajęty przez globalnego lidera branży e-commerce i znajduje się pod Wrocławiem, na jednym z kluczowych europejskich rynków logistycznych. Magazyn został wybudowany w 2015 roku przez Panattoni Europe.
Przejęcie tego obiektu jest częścią realizowanej przez HECF strategii mającej na celu inwestowanie w miejskie centra logistyczne w kluczowych lokalizacjach europejskich o silnych perspektywach długoterminowego wzrostu. Jest to najnowsza z szeregu akwizycji dokonanych przez fundusz Hines w 2020 roku, podobnie jak zakup kompleksu magazynowego o powierzchni 19 418 mkw., znajdującego się na lotnisku Heathrow w Londynie.
– Dzięki tej akwizycji pozyskaliśmy kolejny ważny obiekt do rozszerzającego się portfolio logistycznego funduszu HECF. Podobnie jak w przypadku innych naszych aktywów logistycznych, o nabyciu zdecydowało stale rosnące zapotrzebowanie na zakupy online oraz dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, który zapewnia Wrocław. Ze względu na silne fundamenty lokalnego rynku logistycznego, nieruchomość dobrze wpisuje się w naszą strategię ukierunkowaną na lokalizacje o ograniczonej podaży powierzchni magazynowej z atrakcyjnymi perspektywami długoterminowego wzrostu – mówi Peter Epping, Senior Managing Director i HECF Fund Manager w Hines.
– Magazyn we Wrocławiu świetnie uzupełnienia portfolio aktywów logistycznych zarządzanych przez Hines w Polsce. W najbliższej przyszłości planujemy dalszy rozwój w tym sektorze rynku poprzez nabywanie kolejnych obiektów, zarówno w imieniu funduszy powierniczych Hines, jak i dla klientów zewnętrznych. Transakcja na rzecz Hines Pan-European Core Fund jest elementem składowym tej strategii – mówi Wojciech Rumian, wiceprezes zarządu Hines Polska Sp. z o.o.
W procesie inwestycyjnym firmie Hines doradzały Greenberg Traurig, EY oraz CMT, natomiast GLLCBRE, Dentons, PwC i Sentient.
Źródło: Hines