Hillwood rozpoczął budowę nowego, wielkiego, centrum logistycznego na Dolnym Śląsku Hillwood Polska

Hillwood rozpoczął budowę nowego, wielkiego, centrum logistycznego na Dolnym Śląsku

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Hillwood Polska (polski oddział amerykańskiej firmy Hillwood) rozpoczął budowę nowoczesnego centrum logistycznego w województwie dolnośląskim, w miejscowości Korzeńsko, w gminie Żmigród (powiat trzebnicki), tuż przy drodze ekspresowej S5, łączącej Wrocław z Poznaniem.

Będzie to centrum magazynowe klasy A oferujące docelowo 146 870 mkw. nowoczesnej powierzchni, w ramach jednej, wielkiej hali. Pierwszy etap tej wielkiej inwestycji, w którym powstanie 53 tys. mkw. powierzchni magazynowej, zostanie oddany do użytku już w pod koniec II kwartału 2023 roku.

Park Hillwood Rawicz zlokalizowany będzie na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego, tuż przy drodze ekspresowej S5 łączącej Wrocław i Poznań. Lokalizacja parku gwarantuje świetne połączenie z najważniejszymi rynkami w kraju oraz za granicą. Droga krajowa nr 12 oddalona jest o 44 km. Od autostrady A8 dzieli nas dystans 59 km. Droga ekspresowa S3 znajduje się w odległości 66 km. Autostrada A2 jest w promieniu 109 km.

Cały park zostanie wybudowany w standardzie klasy A. Budynek będzie miał wysokość 12 m oraz wzmocnioną nośność posadzki do 8 t/mkw, co pozwoli najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania, a także obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Na terenie centrum magazynowego znajdzie się duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest łódzka firma Rex-Bud Budownictwo.

W najnowszej inwestycji Hillwood Polska w Korzeńsku zastosowane zostaną zielone rozwiązania m.in. wybudowana zostanie farma fotowoltaiczna, która zapewni najemcom tani i ekologiczny prąd. Nowy park magazynowy będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Korzeńsko to kolejna duża inwestycja Hillwood Polska na Dolnym Śląsku, gdzie Hillwood od lat umacnia swoją pozycję. Region cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, szczególnie firm logistycznych oraz sektora e-commerce. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i wypełnimy lukę podażową w tym regionie. Na koniec czerwca pustostany kształtowały się tutaj na bardzo niskim, 3,8-procentowym poziomie – podkreśla Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Hillwood Polska
REKLAMA
Hillwood Polska
Hillwood Polska

Hillwood Polska zadba również o bezpieczny i sprawny dojazd do inwestycji budując drogę gminną – od centrum logistycznego, aż do węzła Korzeńsko na drodze S5. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną chodniki oraz zainstalowane nowoczesne oświetlenie.

Nowa droga posłuży nie tylko najemcom parku, ale również społeczności lokalnej. Całkowity koszt inwestycji drogowej wyniesie ponad 1 mln euro.

– Cieszę się, że dziś możemy mówić o finalizacji projektu, nad którym prace trwały przez kilka ostatnich lat. Jestem przekonany, że wybór naszej gminy przyniesie inwestorom wymierne korzyści, a zalety lokowania swojego biznesu wzdłuż drogi S5 odkryją kolejne firmy, które wkrótce także wybiorą ten teren do inwestowania. Z perspektywy Żmigrodu tak duża inwestycja oznacza znaczny wzrost liczby miejsc pracy, a także dochodów własnych gminy. Zawsze mówimy, że chcemy być gminą od A do Ż – aby zarówno biznes, jak i mieszkańcy znaleźli tu wszystko, co jest im potrzebne do życia oraz rozwoju. I cel ten konsekwentnie realizujemy – mówi Robert Lewandowski, Burmistrz Gminy Żmigród.

W zależności od pozyskanych najemców, nowy park Hillwood w Korzeńsku powinien wygenerować od kilkuset do nawet ponad tysiąca bezpośrednich nowych miejsc pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA