Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie po niej funkcjonował pod marką vocoPolski Holding Hotelowy

Hotel Katowice przechodzi dużą modernizację. Będzie po niej funkcjonował pod marką voco

Orzech
Orzech
Hotel Katowice
adresKatowice, Korfantego 9
REKLAMA

Polski Holding Hotelowy podpisał w październiku 2020 r. z międzynarodową siecią InterContinental (IHG) umowę franczyzową na wprowadzenie 160-pokojowego hotelu Katowice pod markę voco z segmentu premium. Przedsięwzięcie będzie etapowane, aby w trakcie prac utrzymać nieprzerwaną działalność hotelu oraz innych podmiotów działających w budynku.

Obiekty tej marki są już na całym świecie - również w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Voco w jęz. łacińskim oznacza "zapraszać", „spotykać się” i reprezentuje przemyślany charakter marki. Hotele tej marki wyróżnia ciepłe powitanie, szybkie i bezproblemowe zameldowanie, powitalna przekąskę oraz zespół oddanych gospodarzy voco, którzy dostępni są przez cały pobyt gościa jako lokalni eksperci.

Wnętrza charakteryzują się współczesnym wystrojem. Marka to połączenie nieformalnego charakteru i jakości globalnej marki w nowoczesnej odsłonie.

Hotel Katowice to obiekt położony w samym sercu Katowic, w sąsiedztwie tzw. Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Lokalizacja Hotelu Katowice umożliwia także swobodny dostęp do kluczowych punktów aglomeracji: zabytków kultury, centrów handlowych, miejsc rozrywki i nauki.

Aktualnie do dyspozycji gości pozostaje 18 pokoi premium w standardzie 4*, 44 pokoje w standardzie 3* oraz 96 pokoi w standardzie 2*.

Na terenie hotelu znajduje się restauracja i kawiarnia Oaza, klub bilardowy Katobil, siłownia, strefa fitness oraz salon masażu. Ponadto w obiekcie znajdują się 4 dobrze wyposażone sale konferencyjne.

Generalnym wykonawcą remontu Hotelu Katowice jest firma Mostostal Warszawa S.A. Wartość umowy, która została podpisana 13 grudnia 2022 r. wynosi130,28 mln zł brutto.

Zakres umowy obejmuje modernizację hotelu i dostosowanie obiektu do standardów Franczyzodawcy oraz wymagań dla hoteli**** (czterogwiazdkowych) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelowych i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie.

REKLAMA

Termin realizacji umowy wyznaczono do dnia 26 kwietnia 2024 roku.

HOTEL KATOWICE:

Polski Holding Hotelowy
Polski Holding Hotelowy

VOCO:

voco
voco

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA