Hotel Zaułek na wrocławskim Starym Mieście ponownie wystawiony na sprzedażTomasz Matejuk

Hotel Zaułek na wrocławskim Starym Mieście ponownie wystawiony na sprzedaż

Orzech
Orzech
REKLAMA

Uniwersytet Wrocławski spróbuje po raz kolejny sprzedać swój kameralny Hotel Zaułek, który zlokalizowany jest przy ul. Garbary 11, na Starym Mieście, zaledwie kilkaset metrów od wrocławskiego Rynku.

Trzygwiazdkowy hotel znajduje się tuż obok gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, w zaułku między ulicami Odrzańską a Uniwersytecką. W pięciopiętrowym budynku, o powierzchni ponad 650 metrów kwadratowych znajduje się 18 miejsc noclegowych w dwunastu pokojach. W obiekcie znajduje się także restauracja, bar oraz niewielka sala konferencyjna. Przed budynkiem hotelu znajduje się niewielki parking.

Cena wywoławcza za budynek wynosi 2 mln 990 tys. zł. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na początek kwietnia 2023 roku.

Przypomnijmy, hotelu przy ulicy Garbary 11, Uniwersytet Wrocławski próbował się kilkukrotnie pozbyć od jesieni 2012 roku, ale mimo obniżania ceny wywoławczej, nie znalazł się żaden zainteresowany.

REKLAMA

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego przeglądając swoje zasoby nieruchomości stwierdziły, że hotel niekoniecznie jest im potrzebny, a poza tym utrzymanie tej nieruchomości wymagałoby kolejnych inwestycji ze strony uczelni.

Wcześniej, przez kilka lat UWr wynajmował budynek hotelu prywatnej osobie. Jednak uzyskiwane z tego tytułu przez uczelnię dochody, nie satysfakcjonowały jej. 1 listopada 2012 roku hotel został zamknięty.

Tomasz Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA