Inwestor chce wyburzyć biurowiec w centrum Łodzi i wybudować w jego miejsce dwa 55-metrowe budynki Materiały inwestora

Inwestor chce wyburzyć biurowiec w centrum Łodzi i wybudować w jego miejsce dwa 55-metrowe budynki

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Czy w samym centrum Łodzi, przy ulicy Piłsudskiego powstaną dwa wysokie, 55-metrowe budynki? W najbliższą środę 15 marca, na sesji Rady Miejskiej w Łodzi rozpatrywane będzie wniosek o ustalenie lokalizacji dla dużej, nowej inwestycji mieszkaniowej, którą inwestor chce zrealizować na mocy uchwalonej w 2018 r. specustawy mieszkaniowej zwanej "lex deweloper".

Warszawski deweloper, Prime Łódź 1, chce wznieść przy al. Piłsudskiego 22 zespół wysokich budynków mieszkalnych z handlem i usługami. W ramach planowanej do realizacji inwestycji, wyburzony ma zostać budynek biurowy Łódź 1, zwany niekiedy biurowcem Philipsa lub Infosysu.

Projekt rozpisany został przez inwestora na trzy etapy, a w ramach każdego ma powstać nowy budynek na działce. W pierwszym zrealizowany zostanie budynek A – na działce odsuniętej od al. Piłsudskiego, po sąsiedzku z istniejącym już gmachem ReAct. W ramach realizacji drugiego etapu wyburzony ma zostać biurowiec Łódź 1, a na jego miejscu powstanie budynek B.

W ostatnim etapie powstanie zaprojektowany na planie litery L budynek C, który stanie najbliżej ul. Sienkiewicza. Inwestor zapowiada powstanie łącznie od 600 do 900 mieszkań i ok. 2 tys. mkw. lokali użytkowych. Nowe budynki mają mieć po 17 kondygnacji naziemnych (ok. 55 m wysokości).

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA